Справа № 762/3627/13-ц РІШЕННЯ
іменем України
(заочне)
20 січня 2014 року Балаклавський районний суд міста Севастополя
під головуванням судді Гапонова Д.Ю.,
при секретарі Албовій І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
10 жовтня 2013 року позивач звернувся до суду з позовом, яким просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 35% від усіх доходів відповідача. Вимоги мотивовані тим, що дитина проживає з позивачем, відповідач належної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Позивач надав заяву про розгляд справи за своєї відсутності, на задоволенні заявлених вимог з підстав, викладених у позовній заяві наполягає.
В судове засідання відповідач, який вважається належним чином повідомленим в порядку ч.5 ст.74 ЦПК України не явився, а тому суд, відповідно до вимог ст.224 ЦПК України, вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ч.3 ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, надавши докази відповідно до вимог ст.ст.57-60 цього Кодексу.
ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_3, батьками якого є сторони у справі, про що свідчить свідоцтво про народження, видане 29 грудня 2003 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ленінського районного управління юстиції м. Севастополя (а.с.3), та як вбачається з матеріалів справи, дитина проживає з позивачем.
За змістом ст.180, ч.3 ст.181, ч.2 ст.182, ч.1 ст.183 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття; кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі; мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі; частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Таким чином, з огляду на обставини справи слід прийти до висновку про часткове задоволення заявлених позивачем вимог та стягнення з відповідача аліментів у розмірі ? частки від усіх його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.
Суд враховує положення ч.1 ст.191 СК України, згідно якої аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, та за п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ст.88 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню судові витрати у вигляді судового збору у дохід держави у розмірі 229грн. 40коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 57-60, 88, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 :
- на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частки від усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 10 жовтня 2013 року і до досягнення дитиною повноліття;
- у дохід держави судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 229грн. 40коп.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у розмірі місячного платежу.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Головуючий у справі Д.Ю. Гапонов