Судове рішення #35105710

Справа № 102/62/14-ц

Провадження № 2/102/24/14

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.02.2014 року

Армянський міський суд Автономної Республіки Крим

у складі: головуючого судді Лихачової Л.О.,

при секретарі Чижовій Л.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Армянського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Армянської міської ради АР Крим про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 14.01.2014 року звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті його матері ОСОБА_2, вказуючи на відкриття спадщини у вигляді ? частки квартири АДРЕСА_1. В обгрунтування позову позивач вказав, що він є спадкоємцем першої черги та єдиним спадкоємцем після смерті матері, позивач вчасно не звернувся у встановлений законом строк до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини у зв'язку із хворобою.

У судовому засіданні позивач підтримав позов. Із пояснень позивача в суді слідує, що він є співвласником вищевказаної квартири, у 2011 році мати позивача захворіла, у зв'язку з чим позивач почав проживати у даній квартирі, доглядав за матір'ю та після смерті поховав. Позивач по теперішній час проживає в даній квартирі, сплачує всі необхідні платежі з її утримання, заборгованості по даним платежам не має, з 23.07.2013 року він зареєстрований в квартирі. Також з його пояснень слідує, що 19.12.2013 року він прийшов до приміщення Армянської державної нотаріальної контори для прийняття спадщини, де дізнався, що на той час контора не працює і необхідно звертатися до державної нотаріальної контори в м.Красноперекопськ. Коли позивач звернувся до державного нотаріуса м.Красноперекопськ, йому вказали, що він може звернутися до приватного нотаріуса м.Армянськ. 30.12.2013 року позивач захворів, знаходився на лікуванні до 13.01.2014 року. В результаті, на шостий день після закінчення 6-місячного строку, позивач звернувся до приватного нотаріуса м.Армянськ, який вказав на неможливість заведення спадкової справи у зв'язку із пропуском строку для прийняття спадщини, та рекомендував звернутися до суду.

Представник відповідача надав заяву про розгляд справи в свою відсутність, заперечень проти позову не вказав.

Суд, вислухавши позивача, показання свідка, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Ковель Волинської області, батьком вказаний ОСОБА_3, матір'ю - ОСОБА_2 /а.с.6/.

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 19.04.1994 року, виданого Фондом комунального майна м.Армянськ, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 належала квартира АДРЕСА_1 на праві спільної власності /а.с.7/.

ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер у віці 77 років, місце смерті м.Армянськ, що підтверджується свідоцтвом про смерть /а.с.8/. Після його смерті позивач 21.12.2002 року отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом, спадкове майно складалося з ? частки вищевказаної квартири. 27.12.2002 року відповідні зміни зареєстровані БТІ /а.с.9,11,13/.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 у віці 83 років, місце смерті м.Армянськ, що підтверджується свідоцтвом про смерть /а.с.10/.

Після її смерті відкрилася спадщина у виді ? частки зазначеної квартири.

Згідно інформаційних довідок зі Спадкового реєстру інформація щодо спадкової справи та заповіту після смерті ОСОБА_2 відсутня.

Згідно ст.1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивач у встановлений строк не подав заяву нотаріусу про прийняття спадщини.

Позивач вказує, що з 2011 року по день смерті проживав з матір'ю, доглядав за нею, по теперішній час він проживає в квартирі АДРЕСА_1, сплачує платежі з її утримання. Також вказав на свою хворобу, яка почалася з 30.12.2013 року, а також на те, що звернувся до нотаріуса 13.01.2014 року.

Судом враховано, що згідно довідки лікаря позивач знаходився на лікуванні з 30.12.2013 року по 13.01.2014 року /а.с.14/, з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви позивач звернувся 14.01.2014 року, тобто на сьомий день після закінчення 6-місячного строку після смерті матері, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.3/.

Позивач є власником ? частки квартири АДРЕСА_1, з 23.07.2013 року зареєстрований в ній. Позивач уклав договори щодо даної квартири про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території, про поставку холодної води та водовідводу, про користування електричною енергією, надання послуг з газопостачання /а.с.15-24/. Позивач надав квитанції про сплату платежів за вказаними договорами /а.с.25-32/.

Пояснення позивача про його проживання з 2011 року з матір'ю в квартирі АДРЕСА_1, а також пояснення про хворобу позивача підтвердив в суді свідок ОСОБА_4 Він же підтвердив, що мати позивача хворіла, була лежачою, позивач сам доглядав за нею, а після смерті поховав.

Враховуючи вказані обставини, а також незначний час пропуску позивачем строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд вважає, що причини, по яких позивач пропустив строк для прийняття спадщини, можливо визнати поважними.

Оцінюючи представлені суду докази, в їх сукупності, суд вважає за необхідне, керуючись при цьому положеннями ст. 1272 ЦК України, визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті його матері.

Підстав, перешкоджаючих задоволенню даної позовної вимоги, судом не встановлено.

Сплачені позивачем судові витрати відносяться на рахунок позивача.

На підставі наведеного, керуючись статтями 10, 11, 58-60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Армянської міської ради АР Крим про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцю м.Ковель Волинської області, громадянину України, додатковий 6-місячний строк для подачі заяви до нотаріуса про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті його матері - ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Армянський міський суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

СУДДЯ :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація