Справа № 119/10218/13-ц
2/119/568/14
РІШЕННЯ
Іменем України
10 лютого 2014 року м. Феодосія
Феодосійський міський суд АРК у складі: головуючого судді - Микитюк О.А., при секретарі - Касянюк Т.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосія цивільну справу за позовом ПАТ «Теодосія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
Позивач ПрАТ "Теодосія" звернулося до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за надані послуги з теплопостачання у сумі 696,31 грн. та судових витрат. Вимоги мотивовані тим, що між позивачем та відповідачем 20 листопада 2006 року був укладений договір про надання послуг з теплопостачання, згідно умов якого позивач зобов,язався надавати послуги з теплопостачання, а споживач зобов,язався сплачувати надані послуги по встановленим згідно чинного законодавства цінами у строки, що передбачені цим договором, позивач надавав відповідачу послуги, однак, відповідач оплату проводив частково, в результаті чого виникла заборгованість у сумі 696,31 грн. за період з листопада 2006 року по жовтень 2009 року, яку позивач добровільно не погашав. Крім того, просив стягнути з відповідача судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю з підстав викладених в позові. В останнє судове засідання надав заяву, в якій просив позов задовольнити, розглянути справу в його відсутність.
Відповідачі в попередньому судовому засіданні позовні вимоги не визнав і суду пояснив, що проживає в квартирі з листопада 2007 року, усі надані послуги оплачував повністю, хоча позивачем надавалися послуги неналежної якості. Просив застосувати строк позовної давності, надавши письмову заяву про це. В останнє судове засідання не з,явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою в матеріалах справи , надав суду телефонограму про відкладення слухання справи у зв,язку з зайнятістю на роботі.
У відповідності до вимог ст.. 169 ЦПК України суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи та надані суду докази, суд вважає за необхідне позов задовольнити.
Згідно до ст.ст.10,11,60 ЦПК України, суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами, які беруть участь у справі і інших осіб, доказів.
Матеріалами справи встановлено, що 20 листопада 2006 року між ЗАТ „Теодосія" та ОСОБА_1 був укладений договір про надання послуг з теплопостачання № 04539, згідно п.п.1.1, 4.1 якого виконавець - позивач зобов,язався своєчасно та належної якості надавати споживачу послуги з газопостачання, а відповідач зобов,язується своєчасно проводити оплату наданих виконавцем послуг, шляхом внесення платежів у строк не пізніше 10 числа наступного за місяцем, в якому надавалися послуги.
26.01.2012 року Закрите акціонерне товариство «Теодосія» змінило назву на Приватне акціонерне товариство «Теодосія».
З 26 серпня 2005 року власником квартири є ОСОБА_3, що підтверджується даними нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу (реєстр № 2954). ОСОБА_3 є матір'ю ОСОБА_1 і останній з 25 листопада 2006 року зареєстрований в спірній квартирі і проживає в ній, про що не заперечував в судовому засіданні і сам відповідач , а отже має обов,язки в тому числі і по оплаті наданих послуг з теплопостачання.
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, а одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов, відповідно до ст. 525 ЦК України, не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зазначені правовідносини також, регулюються ст.ст. 901 903 ЦК України, відповідно до змісту яких, замовник зобов,язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Статтею 903 ЦК України передбачено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно зі ст. 1 Закону України від 24 червня 2004 року «Про житлово-комунальні послуги» комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням. Споживачем за цим Законом є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 20 зазначеного закону споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором чи законом.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості у порядку, визначеному договором або законом.
Пунктом 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року, передбачено, що споживач у випадку відсутності в квартирі і на вході в будинок приборів обліку теплової енергії, зобов'язаний сплачувати за споживану теплову енергію з розрахунку за 1 кв.м. площі, що опалюється.
Згідно п. 18 зазначених Правил розрахунковим періодом для сплати послуг є календарний місяць. Сплата за послуги вноситься не пізніше 20-го числа місця, який наступив після розрахункового. Письмовий договір був укладений з відповідачем, крім того, останній є фактичним користувачем наданих послуг, тому виникли правовідносини з приводу теплопостачання, які регулюються ЦК України та ЗУ «Про теплопостачання», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затвердженими постановою КМ України від 21 липня 2005 р. N 630. Правилами надання населенню послуг з водо-, теплопостачання і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 1997 року № 1497, які регулюють відносини між споживачами і виконавцями за поданням послуг з централізованого холодного і гарячого водопостачання і теплопостачання, встановлений порядок оформлення претензій споживача до виконавця послуги у разі її неналежної якості.
Як встановлено в судовому засіданні оплата за надані послуги з теплопостачання постачання проводиться щомісяця до 10 числа протягом усього календарного року в рівних частках.
Як вбачається з матеріалів справи, отримавши вказані послуги на умовах строковості та платності відповідач порушив свої зобов'язання, що привело до виникнення заборгованості. Згідно картки особового рахунку 04539 наданого позивачем, відповідач частково оплачував послуги з теплопостачання, у зв'язку з чим утворилася заборгованість перед Публічним акціонерним товариством «Теодосія», що складає 696,31 грн. за період з листопада 2006 року по жовтень 2009 року.
Суд не приймає доводи відповідача з приводу надання послуг неналежної якості, оскільки суду не надано належних та допустимих закладів на підтвердження цих обставин, а саме належних чином оформлених претензій або актів, складених у відповідності до вимог ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».
Крім того, суд не вбачає підстав для застосування строку позовної давності, оскільки
Відповідно до вимог статей 257, 276 ЦК України, який набрав чинності з 01.01.2004 року, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки, позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення, сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові. Перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов'язку.
Після переривання перебіг позовної давності починається заново (чч. 1, 3 ст. 264 ЦК України).
Як вбачається з особового рахунку відповідач оплачував надані послуги частково кожного місяця починаючи з січня 2008 року і до вересня 2009 року. З заявою про видачу судового наказу позивач звернувся в серпні 2012 року. Отже, строк позовної давності не сплив і позивач звернувся до суду в межах трирічного строку.
Враховуючи вище викладене, суд вважає за необхідне задовольнити позов та стягнути з відповідачів суму заборгованості за надані послуги з теплопостачання .
Крім того, оскільки позов підлягає задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача судові витрати, понесені позивачем при подачі позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11,60, 88, 209, 212, 214-215, 224 ЦПК України, ст. ст. 526, 610, 612, 903 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Приватного акціонерного товариства «Теодосія» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства «Теодосія» суму боргу у розмірі 696,31 гривень та судовий збір в сумі 229,40 гривень, а усього 925,71 грн.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання останньої рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий (підпис) О.А. Микитюк
копія вірна: суддя- секретар-