перша інстанція
справа №763/2223/13-ц
провадження 2/763/2483/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2013 року Гагарінський районний суд м. Севастополя
у складі: головуючого - судді: Євдокімової І.А.
при секретарі: Білан К.В.
розглянувши у судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, суд -
В С Т А Н О В И В:
21 березня 2013 року позивач звернувся до суду з вищеназваною позовною заявою, посилаючись на те, що рішенням 19.04.2011 р. Гагарінським районним судом м. Севастополя з нього стягнути аліменти у розмірі 1000,00 гривень щомісячно на утримання неповнолітнього сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до повноліття дитини. У зв'язку з тим, що в нього погіршилось матеріальне становище, а саме він отримує заробітну платню у розмірі 560,00 гривень у місяць, крім того на його утриманні знаходиться мати пенсіонерка. Просить суд постановити рішення, яким зменшити розмір аліментів до 400,00 гривень.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі на підставах вказаних у позовній заяві.
Відповідачка, представник відповідачки у судове засідання не з'явилися, про час ті місце судового засідання повідомлялися належним чином. Про причини не з'явлення суду не надали.
Вислухавши позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні з наступних підстав.
Згідно ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст.57 ЦПК України докази встановлюються на підставі пояснень сторін, показань свідків, письмових доказів, речових доказів.
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У судовому засідання встановлено, що рішенням Гагарінського районного суду м. Севастополя від 19.04.2011 року з позивача стягнути аліменти у розмірі 1000,00 гривень на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до його повноліття.
Відповідно до довідки ТОВ «Ювента компані» ОСОБА_1 з 06.03.2013 р. працює та займає посаду кур'єра, оклад якого встановлює 560,00 гривень щомісячно.
Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.181 СК України, кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу ії матері, батька.
Згідно до ст..182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує; стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші обставини, що мають істотне значення.
Дійсно, згідно ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Позивачем суду не надано доказів про погіршення його матеріального стану, погіршення його здоров'я. До того ж тяжкий матеріальний стан платника аліментів може бути підставою для відстрочення або розстрочення сплати заборгованості за аліментами, проте таких вимог позивачем не було заявлено. Також суд враховує молодий вік та працездатність позивачка, його можливість влаштуватися на іншу роботу.
Як встановлено судом, що не заперечується позивачем, його мати ОСОБА_4 дійсно є пенсіонеркою та отримує пенсію близько 800,00 гривень та працює, отримуючи заробітну платню близько 1000,00 гривень. Тим самим суд вважає за не можливим вважати, що мати позивача знаходиться на його утриманні, так як вона особисто матеріально себе забезпечує.
На підставі вищевикладеного суд вважає, що для зменшення розміру аліментів на дитину не має ні яких підстав і в задоволені позову необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180,181,192 СК України, ст.ст.10,60, 179, 212, 214 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволені позовних вимог ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів встановлений рішенням Гагарінського районного суду м. Севастополя від 19 квітня 2011 року за цивільною справою за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до 400,00 гривень - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі в 10-денний строк апеляційній скарги з дня проголошення рішення, а якщо особа яка оскаржує рішення не була присутня у судовому засіданні під час оголошення судового рішення, протягом десяті днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Гагарінського районного
суду м. Севастополя Євдокімова І.А.