Справа № 115/151/14-ц
Провадження № 2/115/317/2014
У Х В А Л А
про відмову у витребуванні доказів
"11" лютого 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді Щербіни Д.С.,
при секретарі Костюковій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування вартості безпідставно отриманого майна та компенсації витрат, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до відповідача з позовом про відшкодування вартості безпідставно отриманого майна та компенсації витрат на загальну суму 163197,87 грн.
У судовому засіданні позивач та його представник заявили клопотання про витребування документів у Виконавчому комітеті Молочненської сільської ради Сакського району АР Крим копію заповіту громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає АДРЕСА_1, на користь громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, що проживає АДРЕСА_1, копію заяви про скасування вказаного заповіту та копію нового заповіту.
Представник відповідача у судовому засіданні з даним клопотанням погодилася.
Відповідно до ч. 1 ст. 137 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази.
Заслухавши сторони, суд вважає, що вказане клопотання задоволенню не підлягає, оскільки у відповідності до ст.ст. 1233 - 1235, 1254 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування. Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт. Заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.
Крім того, згідно зі ст. 1255 ЦК України нотаріус, інша посадова, службова особа, яка посвідчує заповіт, свідки, а також фізична особа, яка підписує заповіт замість заповідача, не мають права до відкриття спадщини розголошувати відомості щодо факту складення заповіту, його змісту, скасування або зміни заповіту.
За таких обставин, враховуючи вказані вимоги закону та право заповідача на складання чи скасування заповіту, факт та зміст якого ніхто не має право розголошувати до часу відкриття спадщини, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні вказаного клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст. 137 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Щербіна Д.С.