Справа № 122/389/14-п
Провадження по справі 3/122/149/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2014 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді - Масалигіної Н.С.,
за участю секретаря - Ярмошик М.В.,
правопорушника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сімферополі справу про порушення митних правил, що надійшла з Кримської митниці Міндоходів про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки смт. Первомайське, Первомайського району АР Крим, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1, виданий 07.11.2012 року органом 0103, зі слів працюючої регіональним менеджером з продаж ДП «Милкиленд-Україна», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за статтею 472 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
25.11.2013 року о 12 годині 05 хвилин, на території ПАТ МА «Сімферополь» здійснювався митний контроль ручної поклажі і багажу пасажирів, що слідували авіарейсом № 1820 «Москва - Сімферополь».
Під час митного контролю у ОСОБА_1 за допомогою рентген-апарату була виявлено 1 (одну) монету номіналом «ТРИ РУБЛЯ РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ 2014», що знаходилася в ручній поклажі без ознак приховування.
Згідно висновку Кримського відділення з питань експертизи та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів від 04.11.2013 року №142001101-4692, вилучена у ОСОБА_1 монета номіналом «ТРИ РУБЛЯ РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ 2014» ідентифіковано як монета зі сплаву на основі дорогоцінного металу срібла з домішками золота, вартість монети складає 1 044,00 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала повністю та пояснила, що не заявила про наявність монети через незнання законодавства. Також зазначила, що монету номіналом «ТРИ РУБЛЯ РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ 2014» їй подарувала донька, через що просила суд повернути цю монету.
Заслухавши думку особи, відносно якої складений протокол про порушення митних правил, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
Статтею 472 МК України встановлено відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, "зелений коридор" призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Відповідно до п. 3 розділу 1 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 27.05.08 № 148, банківські метали - це монети, що вироблені з дорогоцінних металів з пробами для іноземних монет не нижче ніж для срібла - 999.
У відповідності з п. 1 розділу 4 вказаної інструкції, фізична особа має право ввозити за територію України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді монет на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі.
Відповідно до п.1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Громадянка ОСОБА_1 не задекларувала в митній декларації від 25.11.2013 наявність у неї монети зі сплаву на основі дорогоцінного металу срібла.
Таким чином, в діях громадянки ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 472 МК України.
Провина ОСОБА_1 у скоєнні порушення, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України підтверджується наявними у справі доказами, які були досліджені судом у їх сукупності: протоколом про порушення митних правил (а.с.3- 6), протоколом опитування правопорушника (а.с.10), митною декларацією, у якій ОСОБА_1 зазначила відсутність у неї товарів, переміщення яких через державний кордон України обмежено або заборонено (а.с.12), експертним висновком (а.с.18-19) та іншими доказами.
Так, за результатами енергодісперсійного ренгено-флюоресційного методу дослідження монети номіналом «ТРИ РУБЛЯ РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ 2014». встановлено, що до елементного складу проби входить срібло (в основі) та незначні домішки золота, паладію та міді та встановлений відсотковий вміст срібла у досліджуваному зразку не суперечить можливості віднесення сплаву срібла до « 925» проби (як зазначено на зразку монети).
Між тим, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням
Тож, враховуючи конкретні обставини справи, особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення та його безпосередній предмет, який представляє для ОСОБА_1 сімейну цінність, суд вважає за можливе застосувати ст. 22 КУпАП України та звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.
Безпосередній предмет правопорушення, а саме 1 (одну) монету Росії в прозорому футлярі, з зображенням двоголового птаха та написом з однієї сторони «ТРИ РУБЛЯ Ag 925 2014 31,1, РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ», та з зображенням спортсмена з бобслею, олімпійських кілець та гілка дерева і написом «СОЧИ 2014» з другої сторони, масою монети нетто 33,701г +/- 0,001г, масою брутто 38,480г +/- 0,001г, що знаходиться на зберіганні у касі Кримській митниці Міндоходів, повернути правопорушнику за належністю.
Грошові кошти, у розмірі 700 (сімсот) гривень, надані ОСОБА_1 у рахунок забезпечення штрафу, за квитанцією до прибуткового ордеру №143 від 25.11.2013 року, що знаходяться на зберіганні у Кримській митниці Міндоходів слід повернути правопорушнику.
На підставі ст. 471 Митного кодексу України, керуючись ст.ст. 526 - 529 Митного кодексу України та ст.ст. 22, 40-1, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку смт. Первомайське, Первомайського району АР Крим, громадянку України, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1, виданий 07.11.2012 року органом 0103, зі слів працюючу регіональним менеджером з продаж ДП «Милкиленд-Україна», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ст.471 КУпАП на підставі ст. 22 КУпАП у зв'язку із малозначністю вчиненого, оголосивши їй усне зауваження.
Безпосередній предмет правопорушення, а саме 1 (одну) монету Росії в прозорому футлярі, з зображенням двоголового птаха та написом з однієї сторони «ТРИ РУБЛЯ Ag 925 2014 31,1, РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ», та з зображенням спортсмена з бобслею, олімпійських кілець та гілка дерева і написом «СОЧИ 2014» з другої сторони, масою монети нетто 33,701г +/- 0,001г, масою брутто 38,480г +/- 0,001г, що знаходиться на зберіганні у касі Кримській митниці Міндоходів, повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці смт. Первомайське, Первомайського району АР Крим, громадянці України, за належністю.
Грошові кошти, у розмірі 700 (сімсот) гривень, надані ОСОБА_1 у рахунок забезпечення штрафу, за квитанцією до прибуткового ордеру №143 від 25.11.2013 року, що знаходяться на зберіганні у Кримській митниці Міндоходів слід повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці смт. Первомайське, Первомайського району АР Крим, громадянці України, за належністю.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора на постанову судді у справах про адміністративне правопорушення подаються до Апеляційного суду АРК через Залізничний районний суд м. Сімферополя АРК.
Суддя: