Судове рішення #35254033

Справа № 106/688/14-ц

2/106/290/14

Категорія 43

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 лютого 2014 року Євпаторійський міський суд АР Крим у складі:

головуючого судді: Куликовської О.М.

за участю секретаря Любіш О.Ф.

розглянув у судовому засіданні в м. Євпаторії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,


В С Т А Н О В И В:

До суду з позовом звернувся ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Свої вимоги мотивував тим, що він є основним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 . Вказує , що з 20.04.2006 року у квартирі були зареєстровані його онук ОСОБА_3, 2005 року народження та дружина сина - ОСОБА_2, 1997 року народження. Сімейні відносини між його сином - ОСОБА_4 та відповідачкою по справі - ОСОБА_2 не склались та невістка разом із сином в червні 2010 р. добровільно залишила спірну квартиру та з того моменту проживає з іншим чоловіком за адресою АДРЕСА_1. Рішенням Євпаторійського міського суду АР Крим від 16 вересня 2010 року шлюб між ними розірвано. Факт не проживання відповідачки в квартирі за місцем реєстрації підтверджується актом КП «Житловик-5» від 05.10.2012 року. Просить суд визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житлом на підставі ст.71,72 ЖК України.

В судове засіданні позивач не з'явився надав суду заяву про розгляд справи в його відсутності, наполягав на задоволенні позову. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Проти ухвалення заочного рішення не заперечував.

Відповідач у судове засідання не з'являлась , повідомлялась належним чином за фактичним місцем проживання. Також сповіщалась про день та час слухання справи неодноразово смс повідомленням на мобільний телефон ( а.с.12, 24 ) . Заперечень, пояснень на позов суду не надала, розпорядившись своїми процесуальними правами на власний розсуд .

Суд прийняв рішення про можливість заочного розгляду справи та ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.. 224 ЦПК України.

Суд, дослідив надані докази, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, , оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням згідно ст. 212 ЦПК України, захищаючи порушені, невизнані або оспорюванні права, свободи чи інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб згідно ст. 1 ЦПК України, пришов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлені слідуючи обставини та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 є основним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1, про що свідчить особистий рахунок №19904.( а.с 19 )

Згідно довідки КП «Єдиний розрахунковий центр», в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані: основний наймач - ОСОБА_1 , його дружина - ОСОБА_5 1953 року народження, його син - ОСОБА_4 1975 р. народження, дружина сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, онук - ОСОБА_3 2005 року народження. Відповідачка - ОСОБА_2 була зареєстрована у спірній квартирі, в якості члена сім'ї позивача - дружина сина. Сімейні відносини між ОСОБА_4 та відповідачкою по справі - ОСОБА_2 припинені в червні 2010 р. та відповідачка добровільно залишила спірну квартиру та з того моменту проживає за адресою АДРЕСА_1. Рішенням Євпаторійського міського суду АР Крим від 16 вересня 2010 року шлюб між ОСОБА_4 та відповідачкою по справі - ОСОБА_2 - розірвано. ( а.с .3 )

Судом встановлено, що за даною адресою, відповідачка ОСОБА_2 разом з сином ОСОБА_3 2005 року народження фактично не проживають з вересня 2010 року, про що свідчить акт, складений КП «Житловик-5» (а.с. 4).

При таких обставинах справи, судом достовірно встановлено, що відповідач понад 3 років не проживає без поважних причин у місці реєстрації - в квартирі АДРЕСА_1.

За положеннями ч. 1, 2, п. 3 ч. 3, ч. 5 ст. 71, ст. 72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом. Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадку тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв'язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання. У випадках, передбачених пп. 1 - 7 цієї статті, право користування жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті. Підстав, передбачених даною статтею за наявності яких, право на житло зберігається впродовж тривалішого періоду, у справі не встановлено.

Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та є правові підстави для їх задоволення в повному обсязі .

Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати у розмірі 243 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України,, ст. ст.10,11,88, 209,212,214-215, 217,218, 224-226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 , такою що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5, на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 243 грн. 60 коп.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крім через Євпаторійський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії


Суддя О.М. Куликовська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація