ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого: судді Фадєєвої Н.М.,
суддів: Гордійчук М.П., Бим М.Є., Леонтович К.Г., Чалого С.Я.,
при секретарі: Мельник І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві касаційну скаргу Севастопольської міської державної адміністрації на ухвалу Севастопольського військового апеляційного суду Військово-Морських Сил від 22 листопада 2005 року та рішення військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від 18 серпня 2005 року у справі за заявою військового прокурора Військово-Морських Сил про визнання незаконним розпорядження голови Севастопольської міської державної адміністрації, –
встановила:
У червні 2005 року Прокуратура Військово-Морських Сил України звернулась до суду з заявою про скасуванняпункту 2 розпорядження голови Севастопольської міської державної адміністрації № 2490-р від 05 грудня 2000 року про надання садовому товариству «Милосердя» земельної ділянки.
Рішенням військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від 18 серпня 2005 року, яке залишено в силі ухвалою Севастопольського військового апеляційного суду Військово-Морських Сил від 22 листопада 2005 року, заяву військового прокурора Військово-Морських Сил задоволено.
Судові рішення по справі мотивовані тим, що при прийнятті спірного розпорядження головою Севастопольської міської державної адміністрації було порушено вимоги ст. ст. 27, 29 ЗК України (в редакції 1992 року) та наказ Міністерства Оборони України № 485 від 22 грудня 1997 року про затвердження Положення про порядок надання в користування земель (земельних ділянок) для потреб Збройних Сил України.
Не погоджуючись з судовими рішеннями по справі Севастопольська міська державна адміністрація подала касаційну скаргу, мотивуючи свої вимоги тим, що судами порушено норми матеріального та процесуального права, просить їх скасувати та направити справу на новий розгляд.
В судове засідання касаційної інстанції сторони не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши касаційну скаргу та перевіривши її за матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.
Згідно вимог ст. 224 КАС України суд залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення – без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухвалені судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення судом норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.
Із матеріалів справи вбачається, що при розгляді по суті заяви прокурора у суді першої інстанції, та перегляді прийнятого рішення в апеляційному порядку були правильно встановлені фактичні обставини справи і відповідні їм правовідносини та застосовані до цих правовідносин норми матеріального права.
Так, в ході розгляду справи встановлено, і сторонами не оспорюється, що пунктом 2 розпорядження голови Севастопольської міської державної адміністрації № 2490-р від 05.12.2000 року садовому товариству «Милосердя» надана земельна ділянка площею 0,645 га. для ведення колективного садівництва, у зв’язку з чим було припинено право на користування цією ділянкою військової частини А 2291.
Припиняючи право користування військовою частиною земельною ділянкою, головою Севастопольської міської державної адміністрації було порушено вимоги ст. ст. 27, 29 ЗК України (в редакції 1992 року) та наказу Міністерства Оборони України № 485 від 22.12.1997 року про затвердження Положення про порядок надання в користування земель (земельних ділянок) для потреб Збройних Сил України, оскільки доказів, які підтверджують добровільну відмову користувача від земельної ділянки, погодження передачі або відмови Міністром Оборони України, рішення Верховної Ради України, які б підтверджували правомірність дій голови Севастопольської міської Ради, не було надано.
Враховуючи викладене, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що прийняті по справі рішення скасуванню не підлягають.
Рішення судів першої та апеляційної інстанцій викладені достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні пункти законів України, які регулюють спірні правовідносини та відповідають чинному законодавству.
При розгляді справи судами було правильно застосовано норми матеріального та процесуального права та дана вірна правова оцінка встановленим обставинам.
Доводи касаційної скарги викладених судами висновків не спростовують, томукасаційна скарга не може бути задоволена, а оскаржувані рішення повинні залишатись без змін.
Керуючись ст.ст. 220, 221, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, –
ухвалила:
Касаційну скаргу Севастопольської міської державної адміністраціїзалишити без задоволення.
Рішення військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від 18 серпня 2005 року та ухвалу Севастопольського військового апеляційного суду Військово-Морських Сил від 22 листопада 2005 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Судді: