ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
13 лютого 2014 року Справа № 801/1402/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Банк Форум"
до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим, Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш."
про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Банк Форум" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим, Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." про:
- визнання неправомірними дій головного державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим Іскакової К.Є. в частині зняття з реалізації майна: будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, що належать ТОВ "Время", та скасування постанови державного виконавця про зняття майна з реалізації від 23.12.2013 року;
- визнання неправомірними дій головного державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим Іскакової К.Є. в частині призначення експерта для проведення повторної оцінки арештованого майна: будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, що належать ТОВ "Время" та скасування постанови державного виконавця про призначення експерта для участі у виконавчому провадженні від 14.01.2014 року.
- зобов'язання організатора прилюдних торгів Приватне підприємство "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." надіслати до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим та ПАТ "Банк Форум" повідомлення про те, що 22.10.2013 року прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна (предмету іпотеки), яке належить ТОВ "Время" - не відбудеться;
- зобов'язання Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим та Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." оформити придбання предмету іпотеки іпотекодержателем ПАТ "Банк Форум", а саме будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, та належать ТОВ "Время", за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що окрім інших, позивачем заявлені вимоги до Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." про зобов'язання його надіслати до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим та ПАТ "Банк Форум" повідомлення про те, що 22.10.2013 року прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна (предмету іпотеки), яке належить ТОВ "Время" - не відбудуться, а також про зобов'язання оформити придбання предмету іпотеки іпотекодержателем ПАТ "Банк Форум", а саме: будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, та належать ТОВ "Время", за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна.
Приймаючи до уваги, що спір, який виник між позивачем та Приватним підприємством "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." не має ознак публічно-правового, оскільки, Приватне підприємство "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." у правовідносинах з позивачами не виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, тому вказана справа в цій частині не належить до справ адміністративної юрисдикції, на які поширюється компетенція адміністративних судів.
Позовні вимоги в частині зобов'язання Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." надіслати до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим та ПАТ "Банк Форум" повідомлення про те, що 22.10.2013 року прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна (предмету іпотеки), яке належить ТОВ "Время" - не відбудуться, а також в частині зобов'язання Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." оформити придбання предмету іпотеки іпотекодержателем ПАТ "Банк Форум", а саме: будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, та належать ТОВ "Время", за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна - належить розглядати у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Приймаючі до уваги, що позовну заяву, подану Публічним акціонерним товариством "Банк Форум" в частині позовних вимог до Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." про зобов'язання Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." надіслати до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим та ПАТ "Банк Форум" повідомлення про те, що 22.10.2013 року прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна (предмету іпотеки), яке належить ТОВ "Время" - не відбудеться, а також в про зобов'язання Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." оформити придбання предмету іпотеки іпотекодержателем ПАТ "Банк Форум", а саме: будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, та належать ТОВ "Время", за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна, не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, тому у відкриті провадження у адміністративній справі в цій частині належить відмовити.
В силу викладеного, суд вважає необхідним роз'яснити позивачу його право звернутися до компетентного суду, оформивши позовну заяву відповідно до вимог чинного законодавства України у порядку господарського судочинства.
Керуючись п.1 ч.1, ч.6 ст. 109 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі №801/11402/14 за позовом Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" до Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій, в частині позовних вимог про зобов'язання Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." надіслати до Відділу державної виконавчої служби Алуштинського міського управління юстиції АР Крим та ПАТ "Банк Форум" повідомлення про те, що 22.10.2013 року прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна (предмету іпотеки), яке належить ТОВ "Время" - не відбудуться, а також в про зобов'язання Приватного підприємства "Нива-В.Ш." в особі Філії 01 Приватного підприємства "Нива-В.Ш." оформити придбання предмету іпотеки іпотекодержателем ПАТ "Банк Форум", а саме: будівель та споруд майнового комплексу багатогалузевого комунального господарства, які розташовані за адресою: АР Крим, м. Алушта, сщ. Виноградне, 5 км Ялтинського шосе, б.2, та належать ТОВ "Время", за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна.
Роз'яснити, що Публічне акціонерне товариство "Банк Форум" має право звернутися до компетентного суду, оформивши позовну заяву відповідно до вимог чинного законодавства України у порядку господарського судочинства, а також, що повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.