Судове рішення #3533576
Справа № 2-583/2008р

Справа № 2-583/2008р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

(заочне)

15 лютого 2008 року                              Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді -              Веремчук Л.М.

при секретарі -                                        Ілюшик Н.О.,

з участю позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,  -

 

встановив:

 

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим,  що з відповідачем по справі перебуває у зареєстрованому шлюбі з 06.05.1972 року. Від даного шлюбу є двоє дітей,  які на даний час повнолітні.

Покликається на те,  що сімейне життя між ним та відповідачем не склалось,  подружні стосунки не підтримують 16 років. Шлюб існує формально.

Просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачем.

В судовому засіданні позивач позовну заяву підтримав з підстав в ній зазначених. Просив суд її задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явилась,  хоча належним чином була повідомлена про час,  день та місце розгляду справи. Про заочний розгляд справи суд постановив ухвалу від 15 лютого 2008 року.

Заслухавши пояснення позивача,  свідка,  дослідивши докази,  суд прийшов до висновку,  що позов підставний і підлягає до задоволення.

Судом встановлено,  що сторони уклали шлюб 06.05.1972 року,  зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Луцького міськвиконкому,  про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис № 278,  згідно свідоцтва про укладення шлюбу (повторного) серії НОМЕР_1 від 04.09.1997 року (а.с. 4).

В судовому засіданні з пояснень позивача ОСОБА_1,  свідка ОСОБА_3 та досліджених матеріалів справи суд встановив,  що сторони подружнім життям не проживають тривалий час.  Шлюб існує формально. Примиритися не бажають. Відповідач неодноразово була ініціатором розірвання шлюбу. При таких обставинах подальше спільне проживання і збереження сім'ї неможливе,  а тому суд вважає за правильне шлюб між ними розірвати.

На думку суду,  витрати,  що підлягають стягненню в доход держави при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу,  слід стягнути з позивача. Відповідача від сплати державного мита звільнити,  оскільки вона є інвалідом 2 групи.

Керуючись  ст.   ст.  10,  11,  58,  60,  213-215,  224-226 ЦПК України  ст.   ст.  104,  105,  110,  112 Сімейного кодексу України,  суд , -

 

вирішив:

 

 

 2

Позов задовольнити.

Шлюб між громадянкою ОСОБА_2,  1947 року народження,  уродженкою с.  Хоболтово Вол.-Волинського району Волинської області та громадянином ОСОБА_1,  1949 року народження,  уродженцем м.  Луцька Волинської області,  зареєстрований 06.05.1972 року відділом реєстрації актів громадянського стану Луцького міськвиконкому,  актовий запис № 278 -розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути в бюджет держави з громадянина ОСОБА_1 17 грн. (сімнадцять гривень) державного мита.

Громадянку ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача - ОСОБА_2,  яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений  ст.  294 ЦПК України,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація