Судове рішення #35352397

Справа 120/2329/13-ц

РІШЕННЯ

Іменем України


10.02.2014 року ЧОРНОМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


у складі: головуючого судді - Стебівко О.І.

при секретарі - Санковській Є.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чорноморське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чорноморської селищної ради АР Крим про визнання права власності в порядку спадкування,


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Чорноморської селищної ради АР Крим про визнання права власності в порядку спадкування. Свої вимоги мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її тітка ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 та домоволодіння АДРЕСА_2

Після смерті тітки позивач звернулась до Чорноморської державної нотаріальної контори та отримала свідоцтво про право на спадщину на домоволодіння АДРЕСА_2, але свідоцтво про право на спадщину на квартиру АДРЕСА_1 їй не було видано у зв'язку з тим, що за життя ОСОБА_2 не встигла зареєструвати свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_1 у Євпаторійському КРП БРТІ.

Зазначений факт перешкоджає позивачу оформити спадкові права на квартиру після смерті тітки ОСОБА_2.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримав заявлені позовні вимоги та надав пояснення відповідні тим, що викладені в позовній заяві.

Представник відповідача, Чорноморської селищної ради АРК, у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ст. 169 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутність належним чином повідомленого представника відповідача.

Вивчивши письмові матеріали цивільної справи, заслухавши позивача, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. ст. 55, 124 Конституції України та ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця.

Частиною 3 ст. 61 ЦПК України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є племінницею ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 та копією про укладення шлюбу її шлюбу з ОСОБА_5 (а. 33-34 спадкової справи), копією свідоцтва про народження батька ОСОБА_1 - ОСОБА_7 ( а. 35 спадкової справи), копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 ( а. 36 спадкової справи), витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб ОСОБА_1 та ОСОБА_8 ( а. 37 спадкової справи).

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а. с. 5).

Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина у вигляді домоволодіння АДРЕСА_2

Квартира АДРЕСА_1 не вийшла у склад спадкового майна, тому що померла ОСОБА_2 за життя не встигла зареєструвати свідоцтво про право власності на дану квартиру.

У лютому 2012 року ОСОБА_1 звернулась до Чорноморського районного суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті її тітки. Рішенням Чорноморського районного суду від 09.04.2012 року їй було відмовлено у задоволенні позову, оскільки судом визнані неповажними причини пропуску строку.

Рішенням Апеляційного суду АР Крим від 11.06.2012 року рішення Чорноморського районного суду було скасовано, позов ОСОБА_1 задоволений частково, визначено додатковий строк два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2

09.07.2012 року ОСОБА_1 отримала свідоцтво на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 на домоволодіння АДРЕСА_2 ( а. с. 6).

Державний нотаріус Чорноморської державної нотаріальної контори відмовив ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на квартиру АДРЕСА_1 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів ( а.с.23)

16.01.2013 року Вищим спеціалізованим судом України винесена ухвала, відповідно до якої рішення Чорноморського районного суду АРК від 09.04.2012 року про відмову ОСОБА_1 в встановленні додаткового строку для прийняття спадщини після смерті її тітки ОСОБА_2, залишено в силі.

Згідно з ч.1 ст.1268 ЦК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Зі змісту ч.1 ст.1270 ЦК України - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1272 ЦК України - якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Приймаючи до уваги, що рішенням Чорноморського районного суду від 30.06.2011року та рішенням Вищого спеціалізованого суду України від 16.01.2013 року встановлено, що ОСОБА_1 пропущений строк прийняття спадщини після смерті її тітки ОСОБА_2, суд приходить до висновку що позивач ОСОБА_1 не є спадкоємицею після смерті ОСОБА_2, тому вона не може претендувати на квартиру АДРЕСА_1.

Таким чином, позов ОСОБА_1 до Чорноморської селищної ради АР Крим про визнання права власності в порядку спадкування не є обґрунтованим і не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10,60,169,209,212,214,215 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 до Чорноморської селищної ради АР Крим про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги через Чорноморський районний суд АРК.





Головуючий суддя: Стебівко О.І.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація