Справа № 102/97/14-ц
Провадження № 2/102/36/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.2014 року
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого судді Лихачової Л.О.,
при секретарі Чижовій Л.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Армянського міського суду АР Крим цивільну справу за позовом Східно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства (Східно-Чорноморська рибоохорона) до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної рибному господарству України,
ВСТАНОВИВ:
Східно-Чорноморська рибоохорона 20.01.2014 року звернулася до суду із позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, мотивуючи тим, що 04.10.2013 року о 12 год. 30 хв. на Суворовському каналі біля с. Суворово м. Армянськ АР Крим ОСОБА_1 здійснював вилов риби (карась у кількості 6 штук загальною вагою 0,4 кг., плотви у кількості 3 штук загальною вагою 0,1 кг) з використанням забороненого знаряддя лову - сітки-косинки, у зв'язку з чим постановою Армянського міського суду АР Крим від 30.10.2013 року ОСОБА_1 було визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП. Діями відповідача спричинено шкоду державі, розмір шкоди відповідно до Такси, затвердженої постановою КМ України № 1209 від 21.11.2011 року, складає 357 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача на користь держави.
Представник позивача просить розглянути справу у свою відсутність, позов підтримує, не заперечує проти винесення заочного рішення у справі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином за зареєстрованим місцем проживання. Згідно ухвали суду від 19.02.2014 року суд проводить заочний розгляд справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити.
Судом встановлено, що постановою Армянського міського суду АР Крим від 30.10.2013 року, яка набрала законної сили 11.11.2013 року, ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП та притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 340 грн. з конфіскацією заборонених знарядь лову риби та незаконно добутих водних живих ресурсів. Із зазначеної постанови слідує, що ОСОБА_1 04.10.2013 року о 12 год. 30 хв. на Суворовському каналі с. Суворово м. Армянськ АР Крим, в порушення п.3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, здійснював вилов риби (карась у кількості 6 штук загальною вагою 0,4 кг., плотви у кількості 3 штук загальною вагою 0,1 кг) з використанням забороненого знаряддя лову, виготовленого із сіткоснастевих матеріалів - сітки-косинки.
Статтєю 10 Закону України "Про тваринний світ" передбачено, що громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону використання і відтворення тваринного світу.
Згідно статті 60 Закону України "Про тваринний світ" посадові особи органів рибохорони центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства можуть визначати розмір збитків, спричинених рибному господарству, за затвердженими таксами та методиками, а також подавати позови про відшкодування шкоди, спричиненої суб'єктами господарювання та громадянами, внаслідок порушення законодавства у галузі охорони, використання та створення водних біоресурсів.
Згідно розрахунку позивача, здійсненому відповідно до «Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України», затверджених постановою КМ України № 1209 від 21.11.2011 року, шкода, заподіяна відповідачем рибним запасам України внаслідок незаконного добування риби карась та плотви складає 357 грн. (карась - 6 екз.х17 грн.=102 грн., плотва - 3 екз.х85 грн.=255 грн.)
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позов задовольнити та стягнути з відповідача на користь держави на відшкодування заподіяної шкоди 357 грн.
Судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 3, 4, 10, 11, 60, 88, 197 ч.2, 212, 215, 218, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 10, 60 Закону України "Про тваринний світ", Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених постановою КМУ № 1209 від 21.11.2011 р.,
ВИРІШИВ :
Позов Східно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної рибному господарству України, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Салават Республіки Башкортостан Російської Федерації, громадянина України, зареєстрованого в АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, на користь держави суму шкоди в розмірі 357 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 243,60 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Армянський міський суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
СУДДЯ