Судове рішення #3539001

 

Справа № 2-1002-07р

УКРАЇНА МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2007 р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Баранник Н.П., при секретарі Горбаченко Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Магдалинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

 

ВСТАНОВИВ:

 

У жовтні 2007 р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 про стягнення аліментів. Позивач посилається на те, що відповідач матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 добровільно не надає. Тому прохає винести рішення, яким стягувати на її користь аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 200 грн. щомісячно, так як відповідач має нерегулярний, мінливий доход.

Відповідач в судове засідання не з'явився не повідомивши суду причини неявки. Про день розгляду сповіщений належним чином.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази, суд вважає, що заява підлягає вирішенню у наступному порядку.

Стаття 180 СКУ /Обов'язок батьків утримувати дитину/ вказує, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 182 СКУ /Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів/ 1.При визначенні розміру аліментів суд враховує : 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. 2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 184 СКУ /Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі/ "... за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.".

Сторони по справі перебували у шлюбі, від якого мають неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка знаходиться на утриманні позивача.

19 грудня 2006 р. прийнято Закон України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей", згідно якого мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В період від 01.10.2007 р. - 31.12.2007 р. такий розмір на дитину віком від 6 до 18 років дорівнює 173 грн. 70 коп.

 

2

Суд, враховуючи вік дитини, нерегулярний, мінливий доход відповідача, вважає за можливе стягувати з ОСОБА_2 на утримання дочки щомісячно аліменти в розмірі 200 грн. 00 коп., згідно змін внесених до Сімейного кодексу України.

Також з відповідача необхідно стягнути судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 15, 30, 62 ЦПК України, ст. ст. 180-184 Сімейного Кодексу України, суд

 

 

ВИРІШИВ:

 

 

Стягувати щомісячно аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, жителя АДРЕСА_1, на утримання дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження до досягнення нею повноліття, починаючи з 19 жовтня 2007 р., на користь її матері - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, жительки АДРЕСА_1, у розмірі 200 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі п'ятдесят одна гривня на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення Магдалинівського районного суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до судової палати по цивільним справам апеляційного суду Дніпропетровської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація