Судове рішення #35408261

Справа 120/9/14-ц

РІШЕННЯ

Іменем України


20.02.2014 року ЧОРНОМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


у складі: головуючого судді - Стебівко О.І.

при секретарі - Санковській Є.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чорноморське, АРК цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Окунівської сільської ради Чорноморського району АР Крим про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, суд



ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до Окунівської сільської ради Чорноморського району АР Крим про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.

Свої вимоги мотивуючи тим, що після смерті їхнього батька залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки, що розташована на території Окунівської сільської ради Чорноморського району АР Крим та передана для ведення особистого селянського господарства. При оформлення спадщини у нотаріуса, з'ясувалось, що в державному акті виявлено виправлення у кадастровому номері земельної ділянки і в державному земельному кадастрі відсутня інформація про власника земельної ділянки.

Зазначений факт перешкоджає позивачам оформити право власності на спадщину після смерті батька.

У судовому засіданні позивачі підтримали заявлені позовні вимоги та надали пояснення відповідно до тих, що викладені в позові.

Представник відповідача, Окунівської сільської ради Чорноморського району АР Крим, у судове засідання не з'явився, був сповіщений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, не заперечує проти задоволення позову.

Відповідно до ст. 169 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутність належним чином повідомленого представника відповідача.

Вивчивши письмові матеріали цивільної справи, заслухавши позивачів, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. ст. 55, 124 Конституції України та ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч. 1 ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а. с. 7);

Померлому на праві власності належала земельна ділянка площею 2 га., відповідно до державного акту серії КМ № 008509, виданого 22.04.2003 року на підставі розпорядження Чорноморської районної державної адміністрації від 04.09.2002 року за № 447-р.

Позивачі ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 є дітьми померлого ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвоми про народження (а. с. 8, 9, 10);

26.03.2013 року діти померлого ОСОБА_4 - ОСОБА_1, ОСОБА_3 - позивачі по справі, звернулись з заявою про прийняття спадщини ( а.с.48-49)

Позивач ОСОБА_2 на час відкриття спадщини був прописаний та постійно проживав рядом зі спадкодавцем , тому відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину( а.с.5).

12.12.2013 року для отримання правовстановлюючих документів на спадкову земельну ділянку позивачі звернулись до відділу Держземагенства у Чорноморському районі АР Крим з відповідною заявою , однак їм було відмовлено у зв'язку зі змінами у законодавстві України з 01.01.2013 року та відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 1051 від 17.10.2012 року «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру» ( а.с.15).

Листом від 13.01.2014 року нотаріус відмовив йому у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що оригінали документів, які необхідні для отримання свідоцтва про право на спадщину, не відповідають чинному законодавству України, а саме містять виправлення та у Державному земельному кадастрі відсутня інформація про власника земельної ділянки, яка переходить у спадок ( а.с.74).

Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, від 16.05.2013, № 24-753/0/4-13 "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" роз'яснено, що спори про визнання права власності на земельну ділянку та права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, зокрема у випадках, якщо відсутній отриманий спадкодавцем державний акт про право власності на земельну ділянку, зареєстрований належним чином, якщо спадкодавцем не був отриманий державний акт про право власності на земельну ділянку, або в державному акті є неточності, які підлягають виправленню, розглядаються судами з урахуванням вимог закону та роз'яснень, викладених в пунктах 10, 11 ППВСУ від 30 травня 2008 року N 7 про те, що відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

Приймаючи до уваги, що відділ Держземагенства у Чорноморському районі АР Крим не може видати дублікати державних актів у зв'язку зі змінами в законодавстві та затвердженням нового порядку ведення Державного земельного кадастру, а нотаріус Чорноморської державної нотаріальної контори з поважної причини не може видати свідоцтво про право на спадщину, оскільки необхідні для отримання свідоцтва про право на спадщину документи не відповідають чинному законодавству України, позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 можуть захистити свої права на спадкове майно тільки у судовому порядку.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Окунівської сільської ради Чорноморського району АР Крим про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,60,169,209,212,214,215 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Окунівської сільської ради Чорноморського району АР Крим про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на 1/3 частку земельної ділянки, кадастровий номер 0125687300:11:001:0005 для ведення особистого селянського господарства площею 2,000 гектара, що розташована на території Окунівської сільської ради Чорноморського району АРК, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4;

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на 1/3 частку земельної ділянки, кадастровий номер 0125687300:11:001:0005 для ведення особистого селянського господарства площею 2,000 гектара, що розташована на території Окунівської сільської ради Чорноморського району АРК, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4;

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на 1/3 частку земельної ділянки, кадастровий номер 0125687300:11:001:0005 для ведення особистого селянського господарства площею 2,000 гектара, що розташована на території Окунівської сільської ради Чорноморського району АРК, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4;

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.





Головуючий суддя: Стебівко О.І.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація