Судове рішення #35458102

Справа 688/5453/13-ц

№ 2/688/1343/13


Рішення

Іменем України



20 грудня 2013 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючого-судді Колодяжного С.Ю.

при секретарі Гавриловій Н.К.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шепетівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Шепетівської міської ради про зобов'язання вчинити дії щодо забезпечення житловим приміщенням,


встановив:


Позивач 11.12.2013 року звернувся в суд з позовом про зобов'язання виконавчого комітету Шепетівської міської ради у позачерговому порядку забезпечити його та членів його сім'ї жилим приміщенням в м.Шепетівці, благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту та встановлених санітарних і технічних вимог, у відповідності до норм жилої площі, з врахуванням права на додаткову площу. Свої позовні вимоги він мотивує тим, що відповідно до рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради №50 від 23.02.2009 року разом із членами його сім'ї зарахований на квартальний облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем проживання у виконавчому комітеті міської ради, згідно п.п. 1, 13 «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень» та внесений в пільгову чергу на отримання житла. Зазначає, що він з 1997 року працює в органах прокуратури і з 05.12.2012 року займає посаду старшого прокурора Шепетівської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, тому відповідно до вимог ст.49 Закону України «Про прокуратуру» повинен бути забезпечений виконавчим комітетом міської ради благоустроєним жилим приміщенням у позачерговому порядку. Проте, на даний час він разом із сім'єю в складі чотирьох осіб, в тому числі двох неповнолітніх дітей, у відповідності до встановлених норм жилої площі житлове приміщення не отримав, а проживає в однокімнатній квартирі по АДРЕСА_1. Також відмічає, що згідно вимог закону йому передбачена для надання в користування додаткова жила площа у вигляді додаткової кімнати.

В судовому засіданні позивач позов підтримав, покликаючись на мотив такого, який просить задовольнити.

Виконавчий комітет Шепетівської міської ради, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи, не направив в судове засідання свого представника, а представник відповідача Раєва М.О. подала заяву, в якій зокрема вказує, що позов визнає повністю і не заперечує проти задоволення такого та просить справу розглядати у її відсутність, що суд вважає за можливе.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 46 Житлового кодексу України (надалі - ЖК України) громадяни мають право на забезпечення жилим приміщенням поза чергою у випадках передбачених законодавством України.

У відповідності до вимог ст.49 Закону України «Про прокуратуру» прокурори і слідчі



прокуратури забезпечуються жилою площею місцевими органами влади в першочерговому порядку. Прокурори і слідчі прокуратури, призначені на роботу в іншу місцевість, протягом шести місяців забезпечуються виконавчими комітетами місцевих Рад благоустроєним жилим приміщенням у позачерговому порядку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює в органах прокуратури з 23.06.1997 року та з 05.12.2012 року по теперішній час обіймає посаду старшого прокурора Шепетівської міжрайонної прокуратури.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради за №50 від 23.02.2009 року позивача прийнято на квартирний облік в загальну чергу під № 1795 та включено до списку першочергового отримання житла під № 757, відповідно до ч.4 ст.49 Закону України «Про прокуратуру».

Суд вважає, що права позивача на забезпечення його житлом в позачерговому порядку були порушені відповідачем, і у відповідності до вимог Закону України «Про прокуратуру» та ЖК України підлягають захисту.

Так, за час роботи в органах прокуратури позивач житлом не забезпечувався, власного житла не має.

В ході розгляду справи встановлено невиконання відповідачем передбаченого ст.49 Закону України «Про прокуратуру» обов'язку щодо матеріального забезпечення позивача, а право позивача на позачергове забезпечення житлом не може бути поставлене у залежність від часу забезпечення житлом інших осіб.

Крім того, таке право позивача не може бути обмежене в зв'язку з перебуванням у списку позачерговиків осіб, які внесені у цей список раніше, і до того ж також не забезпечуються відповідачем житлом.

Відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання органів міських Рад належать владні (самоврядні) повноваження, зокрема, розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, позивач проживає разом із своєю сім'єю в однокімнатній квартирі по АДРЕСА_1, житловою площею 18,9 кв.м., що підтверджується довідкою ПП Управлінської компанії «Житлофонд» №2941 від 28.11.2013 р.

Суд бере до уваги доводи позивача про те, що в даних умовах сім'ї, яка складається із чотирьох осіб, з яких двоє неповнолітні діти різної статті старші за 9 років, проживати неможливо, адже згідно п.п.7, 13 «Правил обліку громадян, потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень», громадянами, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються особи, що проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статті, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

Відповідно до ст.48 ЖК України жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі, але не менше розміру, який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України.

Статтею 47 ЖК України визначено, що норма жилої площі встановлюється в розмірі 13,65 кв.м на одну особу.

Згідно ст.50 ЖК України жиле приміщення, що надається громадянам для проживання, має бути благоустроєним стосовно до умов наданого населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам. При заселені не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими дев'яти років, крім подружжя.

Крім цього, з огляду на положення ст.49 ЖК України, в зв'язку з умовами і характером виконуваної роботи старшого прокурора Шепетівської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, позивачу передбачена для надання в користування додаткова жила площа.

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку позов задовольнити і зобов'язати виконавчий комітет Шепетівської міської ради в позачерговому порядку забезпечити ОСОБА_1 та членів його сім'ї жилим приміщенням в м.Шепетівка, благоустроєним відповідно до умов даного населеного пункту та встановлених санітарних і технічних норм, у відповідності до норм жилої площі, з врахуванням права на додаткову площу.



Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст.47 Конституції України, ст.ст. 43, 47, 48, 49, 50 Житлового кодексу України, ст.49 Закону України «Про прокуратуру», ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд -


вирішив:


Позов задовольнити.

Зобов'язати виконавчий комітет Шепетівської міської ради в позачерговому порядку забезпечити ОСОБА_1 та членів його сім'ї жилим приміщенням в м.Шепетівка, благоустроєним відповідно до умов даного населеного пункту та встановлених санітарних і технічних норм, у відповідності до норм жилої площі, з врахуванням права на додаткову площу.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя:



Оригінал рішення.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація