ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 лютого 2014 рокуСправа №801/1663/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Пакет Т.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державної Азово-Черноморської екологічної інспекції
до ОСОБА_1
про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
Державна Азово-Чорноморська екологічна інспекція звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить тимчасово заборонити (зупинити) проведення будівельних робіт на земельній ділянці, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, громадянину ОСОБА_1 до отримання необхідної дозвільної документації.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2014 року, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", становить 1218,00 грн.
Таким чином, ставка судового збору за подання позову немайнового характеру складає 73,08 грн., що становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, позивач під час подання даного позову має сплатити судовий збір у сумі 73,08 грн.
Реквізитами сплати судового збору з 01 січня 2014 року за подання адміністративного позову майнового або немайнового характеру є: рахунок 31210206784002, одержувач УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
На підставі вищевикладеного позов Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 07.03.14 усунути вказані недоліки, а саме додати до адміністративного позову платіжний документ про сплату у встановленому порядку та розмірі за належними реквізитами судового збору за подання до суду адміністративного позову не майнового характеру у сумі 73,08 грн.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/1663/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.В.Пакет