Копія Справа № 2-о-59/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 грудня 2008 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - Лисенко Н.В.
при секретарі - Ситник О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Велика Багачка Полтавської області справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини ,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, яка залишилася після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, останнім місцем проживання якої було АДРЕСА_1.
З заяви вбачається, що після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, в склад якого входить житловий будинок з господарськими будівлями. Заявник вказує, що він останні два роки перед смертю ОСОБА_2 проживав з нею по АДРЕСА_1 і здійснював за нею догляд, а після смерті ОСОБА_2 здійснив її поховання, тому відповідно до ч. 3. ст. 1268 ЦК України є таким, що прийняв спадщину. Заявник стверджує, що є єдиним спадкоємцем за заповітом, посвідченим державним нотаріусом Великобагачанської державної нотаріальної контори 16.03.1993 року, зареєстрованим в реєстрі за НОМЕР_1, інших спадкоємців у померлої немає. Просить встановити факт прийняття ним спадщини після смерті ОСОБА_2, який необхідний йому для отримання свідоцтва про право на спадщину, оскільки вважає, що відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України він прийняв спадщину, так як постійно проживав разом з померлою на час смерті.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свою заяву підтримав, просив встановити той факт, що він на час смерті постійно проживав з померлою ОСОБА_2
Представник заінтересованої особи Великобагачанської селищної ради в судове засідання не з'явився, до суду надійшов лист за підписом голови Великобагачанської селищної ради ОСОБА_3, з якого вбачається, що заперечень проти вимог заявника не має, просить справу розглянути у відсутність представника селищної ради.
Суд, заслухавши заявника ОСОБА_1, показання свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, ОСОБА_6, які пояснили, що заявник постійно проживав разом з померлою ОСОБА_2 десь останні два роки до її смерті в її будинку по АДРЕСА_1, доглядав її, вона потребувала постійного стороннього догляду, бо поламала ногу і не могла ходити, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, останнім місцем проживання якої було АДРЕСА_1 (а.с. 4).
Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, в склад якого входить житловий будинок з господарськими будівлями, який знаходиться по АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом на право особистої власності на жилий будинок, виданого Великобагачанською селищною радою Полтавської області 18 жовтня 1987 року ( а.с.6).
Згідно заповіту, посвідченого державним нотаріусом Великобагачанської державної нотаріальної контори 16.03.1993 року, зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1, ОСОБА_2 заповіла все належне їй майно ОСОБА_1 ( а.с.5).
З повідомлення Великобагачанської державної нотаріальної контори НОМЕР_2 від 22.08.2008 року вбачається, що в нотаріальну контору після смерті ОСОБА_2 заяв про прийняття спадщини, про відмову від неї та претензій кредиторів не надходило (а.с.14 ).
Той факт, що ОСОБА_1 постійно проживав без реєстрації разом з ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 станом на 25.08.2004 року підтверджується довідками Великобагачанської селищної ради Полтавської області (а.с. а.с.7,9) та показаннями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5., ОСОБА_6.
Встановлення факту прийняття спадщини потрібне заявнику для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, яка відкрилася після смерті 22.10.2006 року ОСОБА_2
Згідно ч. 1 ст.1268 ЦК України «спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її».
Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України «спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину…»
При таких обставинах, коли заявник довів суду, що він постійно проживав з померлою ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, тобто відповідно до ч. 3 ст. 1268ЦК України є таким, що прийняв спадщину, , цей факт повинен бути встановлений судом.
Керуючись ч.1, ч.3 ст.1268 ЦК України, ст.ст. 3,11, 234-235, 256-259 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Встановити той факт, що ОСОБА_1 на час відкриття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 постійно проживав разом з нею в АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - підпис
Копія вірна: Голова суду - Секретар -
- Номер: 6/653/3/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-о-59/08
- Суд: Генічеський районний суд Херсонської області
- Суддя: Лисенко Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.10.2019
- Дата етапу: 20.11.2019