Справа №2-859/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2008 року Карлівський районний суд Полтавської області в складі головуючого-судді Чолана М.В., при секретарі- Козловій Т.В., за участю позивача - ОСОБА_1., представника відповідача - Шуригіної Н.В., третьої особи -ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Карлівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Карлівський машинобудівний завод» про встановлення нещасного випадку на виробництві,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом про встановлення факту, що має юридичне значення (встановлення факту нещасного випадку на виробництві), мотивуючи свою позовну заяву слідуючим :
він із 2001 року по даний час працює у ВАТ «Карлівський машинобудівний завод» слюсарем-сантехніком. 10.05.2005 року близько 10.00 год. позивач, виконуючи свої трудові обов'язки, зачищав металеву трубу на точильному станку. Під час чого, від точильного кам'яного кругу відлетів маленький камінчик і влучив йому у праве око. Зразу ж після отриманої травми ОСОБА_1. був направлений до Карлівської ЦРЛ до лікаря офтальмолога для лікування, де перебував із 10.05.2005 року по 12.05.2005 року. Після чого був направлений на лікування із Карлівської ЦРЛ до Полтавської обласної лікарні, де перебував на лікуванні до 17.06.2006 року. За наслідком одержаної травми, 21.05.2005 року у Полтавській обласній лікарні позивачу було видалене праве око шляхом оперативного хірургічного втручання. Після закінчення лікування і перебування на лікарняному він повернувся працювати у завод, де зараз і працює. Даний факт нещасного випадку на виробництві, що стався з позивачем загальновідомий серед працівників ВАТ «Карлівський машинобудівний завод», які працювали у той час на цьому підприємстві. Але цей нещасний випадок не зафіксовано ВАТ «Карлівський машинобудівний завод» із невідомих позивачу причин. На даний час йому стало відомо про те, що він має можливість отримати передбачену державою страхову виплату у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України після встановлення факту нещасного випадку на виробництві, що стався з ним. З цією метою він і звернувся до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав свої позовні вимоги з підстав вказаних в позовній заяві та просить задовольнити його позов, так як 10.05.2005 р. з ним дійсно стався нещасний випадок на виробництві.
В судовому засіданні представник відповідача - Шуригіна Н.В. позов не визнала. Однак після допиту свідків в судових дебатах вона визнала позовні вимоги позивача.
В судовому засіданні представник третьої особи - ОСОБА_3. проти позову не заперечує.
Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили той факт, що дійсно 10.05.2005 року з ОСОБА_1 стався нещасний випадок на робочому місці в “Карлівському машинобудівному заводі”.
Заслухавши пояснення сторін, свідків та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Оскільки, встановлення факту нещасного випадку на виробництві необхідно позивачу для отримання страхової виплати компенсації за отриману травму на виробництві, а у відповідності до ст.259 ЦПК України факт, що має юридичне значення може бути визнаний лише судом, то суд вважає можливим визнати факт нещасного випадку на виробництві, що відбувся 10.05.2005 року внаслідок якого ОСОБА_1 під час виконання трудових обов'язків у „Карлівському машинобудівному заводі” було завдано виробничої травми.
Керуючись ст.ст.209,213, 256-259 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Карлівський машинобудівний завод» про встановлення нещасного випадку на виробництві - задовольнити повністю.
Визнати факт нещасного випадку на виробництві 10.05.2005 року, внаслідок якого ОСОБА_1 під час виконання трудових обов'язків у „Карлівському машинобудівному заводі” було завдано виробничої травми.
Зобов'язати відкрите акціонерне товариство «Карлівський машинобудівний завод» провести розслідування нещасного випадку на виробництві, що відбувся 10.05.2005 року з ОСОБА_1, за наслідком чого скласти відповідний акт про нещасний випадок на виробництві.
Заяву про апеляційне оскарження на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
- Номер: 2-во/125/29/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-859/08
- Суд: Барський районний суд Вінницької області
- Суддя: Чолан М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2017
- Дата етапу: 16.06.2017
- Номер: 6/299/11/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-859/08
- Суд: Виноградівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Чолан М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2020
- Дата етапу: 04.02.2020