10.02.2014 10.02.2014 103/290/14-п
Справа № 103/290/14-п
Провадження № 3/103/126/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2014 року м. Бахчисарай
Суддя Бахчисарайського районного суду АР Крим Лягіна О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Бахчисарайського РВ ГУ МВС України в АРК про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Донецьк,
громадянку України, що зареєстрована та проживає АДРЕСА_1 не працюючу,
за ст. 184 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
10 січня 2014 року О/У ОКМДД Бахчисарайського РВ ГУ МВС України в АРК старшим лейтенантом міліції Бабіч В.А., було складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про те, що вона неналежне виконує батьківські обов'язки, чим порушила ст. 184 ч. 1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що даний адміністративний матеріал не відповідає вимогам Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у виконавчому документі зазначаються, крім іншого, індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Приймаючи до уваги, що протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", а саме не вказані паспортні дані та ІНН, вказані обставини заважають розгляду справи, тому суд вважає за необхідне повернути даний адміністративний матеріал органу, який склав протокол для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 184 ч. 1, 256, 283, ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення нею правопорушення, передбаченого ст. 184 ч. 1 КУпАП, повернути до Бахчисарайського РВ ГУ МВС України в АР Крим для усунення вказаних недоліків.
Постанова може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя Бахчисарайського О.В. Лягіна
районного суду АРК