17.02.2014 17.02.2014 103/561/14-п
Справа № 103/561/14-п Провадження 3-в/103/10/14
П О С Т А Н О В А
17 лютого 2014 року м. Бахчисарай
Суддя Бахчисарайського районного суду АРК Лягіной О.В., розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі Головного управління Міндоходів в АРК Міністерства доходів і зборів України про внесення змін до виконавчого документа 103/5746/13-п від 20 листопада 2013 року,
В С Т А Н О В И В:
Начальник ДПІ у Бахчисарайському районі ГУ Міндоходів в АРК Міністерства доходів і зборів України Назарчук О.П. звернувся до суду з заявою про приведення виконавчого документу №103/5746/13-п від 20 листопада 2013 року у відповідність до положень ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» шляхом внесення реєстраційного номеру облікової картки платника податків у відношенні правопорушника ОСОБА_3.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до наступних висновків.
Постанова Бахчисарайського районного суду АРК від 20 листопада 2013 року про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 187 КУпАП, та стягнення в доход держави судового збору була направлена на адресу ДПІ у Бахчисарайському районі ГУ Міндоходів в АРК Міністерства доходів і зборів України, оскільки відповідно до ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» за виконавчими документами про стягнення в дохід держави коштів або про вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави від її імені виступають органи доходів і зборів, при цьому зазначена постанова не містить відомостей щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків щодо правопорушника.
У відповідності до положень частин 1-2 статті 17 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом, зокрема на підставі постанов судів у справах про адміністративні правопорушення. Підставою для відкриття виконавчого провадження є заява стягувача про примусове виконання постанови суду у справі про адміністративне правопорушення.
При цьому, ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено права та обов'язки сторін виконавчого провадження, згідно яких сторони виконавчого провадження мають право у порядку, встановленому цим Законом, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, та користуватися іншими правами, наданими законом.
Дійсно, відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків, крім
випадку ухвалення постанови про накладення на особу адміністративного стягнення за неповагу до суду) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Проте, згідно з положеннями ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення. Якщо при вирішенні питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення органами (посадовими особами), переліченими у пунктах 1-4 статті 213 цього Кодексу, одночасно вирішується питання про відшкодування винним майнової шкоди, то в постанові по справі зазначаються розмір шкоди, що підлягає стягненню, порядок і строк її відшкодування. Постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження. Постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Таким чином, вищезазначена норма КУпАП не передбачає обов'язкового зазначення у постанові по справі про адміністративне правопорушення відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків правопорушника.
Як вбачається з відповіді Міндохрдів і зборів, щодо надання реєстраційного номеру облікової картки платника податків ОСОБА_3, надати реєстраційний номер облікової картки вказаної фізичної особи не має можливості з причини: фізичну особу неможливо однозначно ідентифікувати.
Також слід зазначити, що КУпАП не передбачає процесуального порядку внесення виправлень у постанову по справі про адміністративне правопорушення, а посилання заявника на норму ЦПК України суд не вважає правовим. крім того, заявник не позбавлений можливості витребувати зазначені відомості у відповідності до положень ЗУ «Про виконавче провадження».
Разом з тим, згідно з Положенням про Міністерство доходів і зборів України, затвердженим Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013, Положенням про Головне управління Міндоходів в АРК, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 17 квітня 2013 року № 43, основним із завдань територіальних органів Міндоходів України є забезпечення формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізація єдиної державної податкової, державної митної політики, а також боротьба з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, здійснення в межах своїх повноважень контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів. Територіальні органи Міндоходів України при організації своєї діяльності забезпечують згідно із законодавством надання державним органам інформації з баз даних Міндоходів України.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» за виконавчими документами про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави від її імені виступають органи доходів і зборів.
Статтею 12 Закону України «про виконавче провадження» встановлено права та обов'язки сторін виконавчого провадження, згідно яких сторони виконавчого провадження мають право у порядку, встановленому цим Законом, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадження виконавчих дій, давати усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, та користуватися іншими правами, наданими законом.
Підставами для відкриття виконавчого провадження згідно з Законом України «Про виконавче провадження» є заява стягувача (тобто, ДПІ в бахчисарайському районі ДУ Міндоходів в АРК) про примусове виконання рішення. У заяві про відкриття провадження стягувач вправі зазначити
відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, місцезнаходження його майна), а також шляхи отримання ним коштів, стягнутих з боржника.
Таким чином, ДПІ в Бахчисарайському районі ДУ Міндоходів в АРК, відповідно до Положення про Міністерство доходів і зборів, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013, Положення про Головне управління Міндоходів в АРК, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 17 квітня 2013 року № 43, та Закону України «Про виконавче провадження», не позбавлено можливості направити на належне примусове виконання зазначену постанову суду про стягнення в дохід держави коштів, при цьому, виступаючи в інтересах держави, при поданні заяви зазначити відомості, що ідентифікують боржника, які є у базі даних Міндоходів України.
У зв'язку з вищезазначеним, суд вважає, що вимоги заявника не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні заяви Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі Головного управління Міндоходів в АРК Міністерства доходів і зборів України про внесення змін до виконавчого документа 103/5746/13-п від 20 листопада 2013 року - відмовити.
Суддя: