РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 2 - 6661\2008
09 грудня 2008 року
Київський районний суд м. Одеси
У складі судді Калашнікової О.І.
При секретарі Мішанчук О.Ф.
Розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою
ОСОБА_1 до Одеської міської Ради, Великомихайлівська державна нотаріальна контора
про продовження строку для прийняття спадщини.
Встановив:
Позивач, звернувся до суду та просить ухвалити рішення, яким визначити йому додатковий строк для подачі заяви до Великомихайлівської держнотконтори Одеської області про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті матері - ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, визнавши причину пропуску строку поважною.
Представник Одеської міської Ради до суду не з»явився, про день слухання справи повідомлений, причину своєї неявки суду не сповістив.
Представник нотаріальної контори до суду не з»явився про день слухання справи повідомлений.
Суд, вислухавши позивача, вивчивши надані документи, встановив наступне:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 - актовий запис про смерть №242 від 12 жовтня 2007 року Відділу реєстрації актів цивільного стану Роздільнянського районного управління юстиції Одеської області. Після її смерті відкрилась спадщина на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, яка належала померлій на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 26.06.1996 року реєстр №2-2275 і на житловий будинок АДРЕСА_2, належного померлій на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 09.10.1981 р., реєстр №2432. Спадкоємцем до майна померлої виступив ОСОБА_1 - син померлої. Позивач своєчасно у встановлений законом строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не звернувся, з тих підстав, що мати на його ім.»я залишила заповіт і він вважав, що цього достатньо для переоформлення документів на своє ім»я, крім того він загубив деякі правовстановлюючі документи та займався їх відновленням, тому не мав можливості підтвердити свої родинні відносини з матір»ю, та своєчасно надати заяву до нотконтори.
Позивач суду пояснив, що раніше вся родина ( мати, батько, син ) мешкали у квартирі АДРЕСА_1. Після смерті батька мати переїхала мешкати в м. Роздільна в будинок, який їй залишився після смерті бабусі. З 2006 року у спадковому будинку разом з матір»ю мешкав позивач, який здійснював догляд за матір»ю. Померла була людиною похилого віку, часто хворіла та за стоном здоров»я потребувала стороннього догляді. Він постійно проживав зі спадкодавцем по день її смерті у житловому будинку АДРЕСА_2, сплачував податки, ніс витрати по утриманню будинку, тобто фактично прийняв спадщину. Інших спадкоємців не має.
У підтвердження своїх вимог позивач посилався на наступні докази: правовстановлюючі документи на квартиру, свідоцтво про смерть ОСОБА_2, довідку Роздільнянського райвиконкому №1630 від 13.08.2007 р., свідоцтво про право на спадщину
за законом реєстр №2-2275 від 27.06.1996 р., свідоцтво про право на спадщину за заповітом реєстр №2432 від 09.101981 р. заповіт від 09.10 1981 р., лист нотконтори №2803/2-21 від 24.10.2008 р.
При викладених обставинах суд вважає позов ОСОБА_1 обґрунтованим і підлягаючим задоволенню. Надані суду докази свідчать, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин.
Правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються нормами ст.1272
ЦК України.
Керуючись ст.ст130,213,214,215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий трьохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено в Одеський апеляційний суд через Київський райсуд м. Одеси. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя