Справа № 762/4372/13-ц
РІШЕННЯ
Іменем України
(повний текст)
28 лютого 2014 року Балаклавський районний суд міста Севастополя
під головуванням судді Гапонова Д.Ю.,
при секретарі Албовій І.В.,
за участю представника заявника Доденкова А.Ю., заінтересованої особи ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Севастопольської міської державної адміністрації, зацікавлена особа ОСОБА_2 про визнання спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
Севастопольська міська державна адміністрація звернулась до суду із заявою про визнання спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді 9/25 частки будинку АДРЕСА_1 - відумерлою. Вимоги мотивовані тим, що після смерті ОСОБА_3 залишилось спірне майно, спадкоємці відсутні.
У судовому засіданні представник заявника наполягав на задоволенні заявлених вимог з підстав, викладених у заяві, а зацікавлена особа заперечувала проти цього, мотивуючи тим, що за життя з ОСОБА_3 проживала однією родиною, піклуючись про неї, та має право отримати у власність спірне майно.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази, приходить до наступного.
Відповідно до ч.3 ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, надавши докази відповідно до вимог ст.ст.57-60 цього Кодексу.
З повідомлення Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна» Севастопольської міської Ради від 01 червня 2012 року №6268 вбачається, що будинок АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_2 у розмірі 16/25 частки та ОСОБА_3 у розмірі 9/25 часток.
Згідно актового запису про смерть №206 від 07 квітня 2006 року, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Балаклавського районного управління юстиції у місті Севастополі, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, яка, згідно матеріалів справи, постійно проживала у будинку АДРЕСА_1.
Відповідно до ч.1 ст.1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Як вбачається з повідомлення П'ятої севастопольської державної нотаріальної контори від 09.01.2014 року №20/01-16, спадкова справа після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 не заводилась.
Відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Рішенням Севастопольської міської ради від 30.11.2004 року №2575 «Про передачу повноважень Севастопольської міської державної адміністрації з питань визнання спадщини відумерлою» Севастопольській міській державній адміністрації делеговані повноваження з питань визнання відумерлою спадщини, що складається з житлових приміщень.
Відповідно до: ч.2 ст.1277 ЦК України, заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини; ч.3 ст.1277 ЦК України, спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини; ч.2 ст.1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Таким чином, оскільки після смерті ОСОБА_3 пройшло більше одного року та відсутні спадкоємці за заповітом і за законом, заява Севастопольської міської державної адміністрації про визнання спадщини відумерлою є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Що стосується посилань заінтересованої особи ОСОБА_2 щодо прав на спірне майно з підстав проживання із ОСОБА_3 однією сім'єю, то вони є необґрунтованими, оскільки рішенням Балаклавського районного суду міста Севастополя від 13.05.2011 року, яке набрало законної сили 03.06.2011 року (справа №2-о-3/2011) в задоволенні заяви ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією родиною з січня 2000 року не менш як 5 років з ОСОБА_3 до часу відкриття спадщини після смерті ОСОБА_3 07.04.2006 року відмовлено у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 57-60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву Севастопольської міської державної адміністрації задовольнити.
Визнати спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді 9/25 частки будинку АДРЕСА_1 відумерлою.
Рішення може бути оскаржене Апеляційному суду міста Севастополя через Балаклавський районний суд міста Севастополя протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий у справі Д.Ю.Гапонов