РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2-968\2008
19 грудня 2008 року
Київський районний суд м.Одеси
У складі головуючого судді Калашнікової О.І.
При секретарі Мішанчук О.Ф.
Розглянув у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні власністю, вселення, виселення
Встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами ухвалити рішення, яким зобов”язати ОСОБА_2 і ОСОБА_3 не винити йому - позивачу - перешкод у користуванні квартирою АДРЕСА_1 шляхом вселення його в квартиру і виселення з квартири ОСОБА_3, посилаючись на свідоцтво про право власності на житло від 4 серпня 1994 року, на підставі якого зазначена квартира належить ОСОБА_1 і ОСОБА_2 на праві власності у рівних частках.
ОСОБА_2 з позовом не погодилась. ОСОБА_3 до судового засіданні не з”явився, про час слухання справи сповіщений належним чином.
Суд вислухав сторони, вивчив матеріали по справі і встановив наступне: на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого УЖКГ Одеського міськвиконкому 4 серпня 1994 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової власності у рівних частках ОСОБА_1 і ОСОБА_2, по спірній квартирі реєстрацію має ОСОБА_1 Відповідачка зареєстрована по квартирі АДРЕСА_2, яка належить їй на праві власності на підставі свідоцтва про право на спадщину від 6.11.1997 року.
Позивач стверджує, що мати заперечує проти його проживання у квартирі з тих підстав, що вона не знайшла спільної мови з невісткою - дружиною сина. ОСОБА_1 у квартирі не проживає більше 5-ти років, для своєї родини наймає житло. Спірною квартирою користується ОСОБА_2 зі своїм співмешканцем - ОСОБА_3, який заселився у квартиру без згоди на то з боку ОСОБА_1
ОСОБА_2, не визнаючи позов сина, стверджувала, що вона ніколи не заперечувала проти його проживання у квартирі. Відповідачка також пояснила, що з моменту виникнення судового спору між нею і сином, ОСОБА_3 у спірній квартирі не проживає, в квартирі залишились тільки його речі. У судовому засіданні, яке відбулось 31.03.2008 року ОСОБА_3 позовні вимоги ОСОБА_1 не визнав і з тих підстав, що спір стосується тільки ОСОБА_2 і її сина ОСОБА_1 і просив його - ОСОБА_3 до судових засчідань не викликати.
При вищенаведених обставинах суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав: сторони мають рівні права на володіння і користування квартирою АДРЕСА_1 як співвласники спільної власності на квартиру. Факт вселення ОСОБА_2 свого співмешканця ОСОБА_3 в квартиру без письмової згоди на це з боку співвласника ОСОБА_1 є порушенням його права власності на квартиру. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Правовідносини, які виникли між сторонами з приводу користування квартирою АДРЕСА_1 , регулюються нормами ст.ст. 317,319,358,391 ЦК України.
Керуючись ст.213,214,215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Виселити ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1.
Вселити ОСОБА_1 в квартиру АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня його оголошення, наданням апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви, з направленням копії скарги до апеляційного суду.
Суддя