Справа № 119/10424/13-ц
2/119/620/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2014 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого Микитюк О.А., при секретарі - Касянюк Т.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосія цивільну справу за позовом Східно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в особі Керченського територіального відділу до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих рибним запасам України,
В С Т А Н О В И Л А :
Східно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства звернулося до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що унаслідок незаконного вилову риби 19 травня 2013 року в порушення п.п. 3.15 Правил рибальства здійснив незаконний вилов риби із застосуванням заборонених знарядь лову (сітка жаберна ліскова) і виловив 3 екземпляри барабулі загальною вагою 0,2 кг, чим заподіяно майнову шкоду рибним запасам України в сумі 255 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача в дохід держави .
В судове засідання представник позивача надав суду листа, в якому просив справу розглянути в їх відсутність, позовні вимоги підтримав, надав згоду на заочний розгляд справи.
Відповідач в судове засідання не з,явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, що підтверджується даними поштового повідомлення, причин відсутності не повідомив, заяв чи клопотань про відкладення слухання справи не надав.
Суд, зі згоди позивача, розглянув справу заочно, на підставі наявних доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, надані суду докази, вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і не використовувані в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси підлягають державній охороні і регулюванню використання на території України.
З матеріалів справи вбачається, що 19 травня 2013 року о 17 годині 00 хвилин відповідач ОСОБА_1 в району залізничного вокзалу з причалу здійснював лов риби - барабулі (3 одиниці) шляхом застосування забороненого знаряддя лову, чим порушив статтю п.п3.15 Правил любительського та спортивного рибальства», затверджених наказом Держкомрибгоспа № 19 від 15.02.99 р. та ст.. 27 Закону України «Про тваринний світ» і завдав рибному господарству України шкоди, яка відповідно до Такси, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21 листопада 2011 року складає 255 грн.
За вчинення вказаних дій відповідач був притягнутий до адміністративної відповідальності на підставі частини 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що підтверджуються постановою про притягнення до адміністративної відповідальності від 10 червня 2013 року.
Відповідно до статті 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та статей 10,63 Закону України «Про тваринний світ», громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу. За порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Положеннями статті 1166 Цивільного кодексу України визначені загальні засади відшкодування майнової шкоди, завданої фізичній або юридичній особі, а саме: наявність вини особи, яка завдала шкоду, та причинно-наслідковий зв'язок між діями винної особи на наслідками, що настали, у вигляді завданої шкоди.
Факт завдання шкоди рибному господарству України у розмірі 255 грн. підтверджений матеріалами справи а тому підлягає стягненню.
Судові витрати суд розподіляє у відповідності до вимог ст.. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного і керуючись статтею 10,11,60,61, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (місцевий бюджет м. Феодосія ) у рахунок відшкодування збитків , завданих рибним запасам України, 255,00 грн. та судовий збір в сумі 243,60 грн.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання останньої рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути, подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий (підпис) О.А. Микитюк
копія вірна: суддя- секретар-