Судове рішення #35589069

Справа № 106/839/14-ц

2-о/106/26/14

Категорія 9

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


25 лютого 2014 року Євпаторійській міський суд

у складі : головуючого судді Куликовської О.М.

при секретарі Любіш О.Ф.

розглянувши у судовому засіданні в м. Євпаторії справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, орган опіки та піклування Євпаторійської міської ради, управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим про встановлення факту батьківства ,

ВСТАНОВИВ:

До суду с заявою звернулась ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, орган опіки та піклування Євпаторійської міської ради, управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим, про встановлення факту, що має юридичне значення.

Свою заяву мотивує тим, що вона знаходилась в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5 з 1992 р. по 2001р. Під час шлюбу у них народився син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Але 16 травня 2001 року було зареєстровано розірвання їх шлюбу з ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу НОМЕР_1 від 16.05.2001р., яке було видано відділом реєстрації актів цивільного стану Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим.

Деякий час після розірвання шлюбу вони не підтримували майже ніяких стосунків. Однак потім зрозуміли, що їх рішення про припинення шлюбу було помилковим та вони знов почали жити однією сім'єю та вести спільне господарство. Спільно відвідували їх батьків, допомагали їм. Під час відновлення шлюбних відносин у них народилося двоє дітей - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 Відповідно до відомостей свідоцтв про їх народження, батьком дітей зазначений- ОСОБА_5. Згідно витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження відомості про батька, зазначені відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України. Ні в кого, хто знав їх родину, в тому числі і у самого ОСОБА_5, не виникало сумнівів відносно того, хто є батьком дітей : ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Навіть родичі та знайомі не знали про те, що вони розірвали шлюб.

Після народження молодших дітей, за наполяганням чоловіка, вони з ним зареєстрували офіційно шлюбні стосунки. 11 листопада 2011 року відділом державної реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим був зареєстрований шлюб ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_15 р,н., актовий запис № 993.

Але ІНФОРМАЦІЯ_16 року, у віці 48 років, ОСОБА_5, помер. За деякий час до своєї смерті чоловік поїхав до своїх батьків в м.Бахчисарай, де і скінчався. Тому саме в Бахчисараї була відкрита спадщина після його смерті.

04.12.2013 року вона звернулася до приватного нотаріуса Бахчисарайського міського нотаріального округу с заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка. Діяла вона в своїх інтересах та в інтересах своїх ї неповнолітніх дітей ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Старший син -ОСОБА_3, вже повнолітній. Спадкова справа була заведена, що підтверджується Витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі. Однак на прийомі нотаріуса їй було роз'яснено, що в Державному реєстрі актів цивільного стану про народження молодших дітей,» батько» зазначений відповідно до ч.1 ст.135 СК України. У зв'язку із чим, для того, щоб можна було отримати на дітей частину спадщини після смерті їх батька, їй через суд необхідно встановити факт батьківства померлого ОСОБА_5 відносно ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Зазначає, що при житті, ОСОБА_5 визнавав факт його батьківства відносно ОСОБА_6, 2008 р.н. та ОСОБА_7, 2011р.н. Після звернення до нотаріуса с заявою про прийняття спадщини, ніхто із можливих спадкоємців ОСОБА_5 не оспорював факт його батьківства та не заявляв про порушення його спадкових прав. Також, зазначає, що встановлення факту батьківства ОСОБА_5 відносно його дітей ОСОБА_6 та ОСОБА_5 необхідно для того, щоб через органи Пенсійного фонду України в м. Євпаторія оформили на дітей пенсію по втраті годувальника. Просить встановити факт батьківства ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_17 p., Узбекистан, Ташкентська область, місто Чирчик, відносно ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3

У судове засідання заявник не з'явилась, надала до суду заяву про розгляд заяви в її відсутності, підтримала свою заяву про встановлення юридичного факту, просила її задовольнити у повному обсязі.

Заінтересовані особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 в останнє судове засідання не з'явились, про розгляд заяви повідомлялись належним чином. Надавали суду пояснення та підтвердили те , що їм достовірно відомо, що померлий ОСОБА_5 був рідним батьком ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3

Представники заінтересованих осіб: Органу опіки та піклування Євпаторійської міської ради, управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим в судове засідання не з'явились, про розгляд заяви повідомлялись надали заяви, в яких просили розглянути дану справу у їх відсутність , не заперечували задовольнити заяву .

Суд , дослідив надані докази, оцінив їх у сукупності, дійшов висновку про задоволення заяви з наступних підстав.

Відповідно до ст.130 СК України у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини 1 ст.135 СК України.

З гідно з п. 7 Постанови Пленуму ВСУ № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» передбачено, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі із матірю дитини, або смерті жінки, котра вважалась матір'ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зі ст. 135 СК України.

З матеріалів справи вбачається , заявник ОСОБА_1 та ОСОБА_5 знаходилась в зареєстрованому шлюбі з 1992 р. по 16.05. 2001р, про що свідчить свідоцтво про розірвання шлюбу серія НОМЕР_2 видане 16.05. 2011р. ( а.с 10 ) Під час шлюбу у них народився старший син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серія НОМЕР_4 , в якому в графі «мати» вказана ОСОБА_1 в графі «батько «вказаний ОСОБА_5 (а.с.5).

Деякий час після розірвання шлюбу вони не підтримували майже ніяких стосунків. Однак потім знов почали жити однією сім'єю та вести спільне господарство. Під час знаходження у фактичних шлюбних відносинах у них народилось двоє дітей - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвами про їх народження. Відповідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_5, від 06.11.2013 року, ОСОБА_6 народилась ІНФОРМАЦІЯ_18 року, в графі мати вказана ОСОБА_1,а відомості про батька внесені відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України зі слів матері - «ОСОБА_5 ». Відповідні дані вказані також у свідоцтві про народження дитини - ОСОБА_7 , серія НОМЕР_3 від 09 серпня 2011 року (а.с. 6- 9).

Згідно витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження, відомості про батька в актових записах, зазначені відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України. ( а. с. 7,9 )

11 листопада 2011 року відділом державної реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим був знов зареєстрований шлюб ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_15 р,н., актовий запис № 993.( а.с 11)

ІНФОРМАЦІЯ_16 р. ОСОБА_5 помер у віці 48 років, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_6 від 20.06.2013 року. ( а.с 12) Після його смерті відкрилась спадщина та заведена спадкова справа №116/2013 року до майна померлого ОСОБА_5. Спадкоємці за законом: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6, написав заяву про відмову від прийняття спадщини за законом, яка залишилась після смерті його батька- ОСОБА_5., на користь ОСОБА_1, дружини спадкоємця, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_7 написала заяву про відмову від прийняття спадщини на користь батька спадкодавця - ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_8. Але ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_19 р. помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_7. Також с заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка - ОСОБА_5 звернулась ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_9 як в своїх інтересах так і в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 Селіни ІНФОРМАЦІЯ_10 та ОСОБА_1 ОСОБА_7 2011р. народження.

Але оскільки у свідоцтвах про народження дітей, відомості про батька зазначені за слів матері, то необхідно в судовому порядку встановити факт батьківства ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_11, померлого ІНФОРМАЦІЯ_16 р. відносно ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_14.

В судовому засіданні заінтересовані особи :ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 підствердили те, що для них беззаперечним є той факт, що малолітні ОСОБА_6, ОСОБА_7 є рідними дітьми ОСОБА_5

Всі досліджені судом докази достовірно підтверджують той факт, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_12, який помер ІНФОРМАЦІЯ_16 року є батьком малолітніх дітей: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_13 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_14.

Встановлення факту батьківства породжує для заявника та дітей юридичні наслідки, а саме для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 та оформлення пенсії по втраті годувальника. Спора про право цивільне судом не встановлено .

На підставі викладеного, керуючись ст..125, 130 СК України, Постановою пленуму Верховного Суду України « Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» №3 від 15.05.2006 року ст. ст. 10,11,60,208-218, 235-235,256-259 ЦПК України суд


В И Р І Ш И В:


Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, орган опіки та піклування Євпаторійської міської ради, управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим про встановлення факту батьківства - задовольнити .

Встановити факт того, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 року, який помер ІНФОРМАЦІЯ_16 року є батьком малолітніх ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_13 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_14.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Євпаторійський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: О.М. Куликовська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація