Справа № 117/102/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2014 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Петрової Ю.В.
за участю: секретаря - Тріфонової С.О
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Позовні вимоги мотивовані тим, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 2007 року, від спільного проживання мають малолітню дочку, яка проживає разом із позивачкою. Вказуючи на те, що відповідач з жовтня 2013 року не оказує на утримання дитини ніякої матеріальної допомоги, просить позовні вимоги задовольнити.
Позивачка ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явивлися, про дату, час та місце розгляду справи сповіщені належним чином, від позивачки до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, в якій у тому числі вказувала, що на теперішній час шлюб між сторонами розірваний за рішенням суду від 10 лютого 2014 року і відповідач досі не забезпечує дитину, від відповідача також до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
За таких обставин суд на підставі положень ст.ст. 158, 169 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу за відсутністю сторін.
Дослідивши матеріали, вивчивши обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданих відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком малолітньої дитини - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини, копія якого наявна у матеріалах справи (а.с. 10).
Як випливає з матеріалів справи на теперішній час шлюб між сторонами розірваний за рішенням суду від 10 лютого 2014 року. Сторони проживають окремо, дочка проживає разом із позивачкою.
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що є законні підстави для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 183 СК України суд погоджується зі способом визначення аліментів у частці від заробітку (доходу) відповідача, обраним позивачкою.
Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України у Постанові від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України.
Отже, при визначені величини аліментного платежу, суд, виходячи з принципів справедливості, добросовісності та розумності, які є одними з загальних засад регулювання сімейних відносин, відповідно до положень ст. 182 СК України, враховує матеріальне становище платника аліментів, стан його здоров'я, відсутність у останнього обов'язку по сплаті аліментів на утримання іншої дитини, у тому числі відсутність на його утриманні непрацездатних батьків, як то витікає з матеріалів справи, а також приймає до уваги матеріальне положення дитини, яка потребує матеріальної допомоги, вважає за можливе визначити розмір аліментів, стягуваних з відповідача на користь позивачки у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) ОСОБА_2 щомісячно, саме такий розмір буде достатнім для утримання дитини, та відповідач у наданій до суду заяві погодився сплачувати аліменти у визначеному розмірі.
При цьому у відповідності до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 191 СК України, суд вважає за можливе присудити стягнення аліментів з дня пред'явлення позову до суду - з 27 січня 2014 року.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів, суд допускає до негайного виконання в межах місячного платежу.
З відповідача в силу ст. 88 ЦПК України та Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійок.
На підставі викладеного, ст.ст. 180 -182, 183 СК України, керуючись ст.ст. 5, 10, 11, 14, 57 - 60, 88, 208, 209, 212 -215, 223, 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця села Золоте Поле Кіровського району АР Крим, на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2), ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки с. Пушкіне Совєтського району АР Крим, аліменти на утримання малолітньої дитини - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) ОСОБА_2 щомісячно, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27 січня 2014 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в розмірі 243 (Двісті сорок три) гривні 60 копійок у Державний бюджет Совєтського району на р/р 31211206700290, одержувач: УДКСУ у Совєтському районі АРК, код ЄДРПОУ № 37590738, МФО 824026, банк отримувача - ГУ ДКСУ в АРК м. Сімферополь, призначення платежу: «Судовий збір, Код 22030001 Пункт 1.1».
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах місячного платежу у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Ю.В. Петрова