Справа № 111/2678/2012
У Х В А Л А
про скасування судового наказу
08 червня 2012 року смт Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого - судді Шевченко І.В., при секретарі Лунгу Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу від 21 травня 2012 року, яким з нього на користь ОСОБА_2 стягнуто аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи свої вимоги тим, що він удочерив ОСОБА_3, однак має намір пред'явити зустрічний позов про визнання удочеріння недійсним, оскільки його колишня дружина на момент удочеріння не мала наміру продовжувати з ним шлюбні відносини.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримав свої вимоги та пояснив, що не погоджується зі стягненням з нього адіментів, оскільки дівчинка ОСОБА_3 не є його дочкою та він має намір при розгляді справи у позовному провадженні про стягнення з нього аліментів пред'явити зустрічний позов про визнання удочеріння недійсним.
Стягувачка ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечувала проти скасування наказу та зазаначила, що не заперечує, якщо ОСОБА_1 відмовитися від дитини.
Заслухавши доводи боржника та стягувача, дослідивши матеріали цивільної справи № 111/2252/2012, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що 21 травня 2012 року Красногвардійським районним судом було видано судовий наказ за заявою ОСОБА_2 про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та судових витрат у розмірі 107,30 грн (а.с. 9). Копію наказу отримано боржником 27 травня 2012 року (а.с. 11).
Згідно з ч.1 ст.95 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 ЦПК України.
Зокрема, відповідно до п.4 ч.1 ст.96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб.
У відповідності до п.2 ч.8 ст.1051 ЦПК України за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
Відповідно до ч.1 ст.105 ЦПК України боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування.
З поданої до суду 31 травня 2012 року заяви боржника ОСОБА_1, який не погоджується зі стягненням з нього аліментів, оскільки вважає, що удочеріння являється недійсним, вбачається спір про право, який може бути вирішено за правилами позовного провадження.
З урахуванням наведеного вище, суд вважає, що є підстави для скасування судового наказу.
Керуючись ст.ст.99, 1051 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Судовий наказ, виданий Красногвардійський районним судом 21 травня 2012 року за заявою ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та судових витрат, скасувати.
Роз'яснити ОСОБА_2, що заявлені нею вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Шевченко