Справа № 764/1674/14-к
1-кп/764/176/2014
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2014 року Ленінський районний суд міста Севастополя у складі:
головуючого - судді Василенка А.М.,
при секретарі - Коваль А.О.,
за участю прокурора - Тімофеєва Д.О.,
захисника - адвоката ОСОБА_1,
обвинуваченого - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Севастополі кримінальне провадження № 12014190000000123 від 18 лютого 2014 року за обвинуваченням
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Севастополя, громадянина України, маючого неповну середню освіту, холостого, працюючого будівельником по найму у приватних осіб, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 08 вересня 2013 року близько 10 години, діючи умисно, без мети збуту, незаконно придбав у особи під анкетними даними «ОСОБА_4» в районі вул. Б. Михайлова в м. Севастополі біля кінцевої зупинки маршрутного таксі «109», особливо небезпечний наркотичний засіб - концентрат з макової соломи, в розчині 18,5 мл, загальною вартістю 665 гривень, та, продовжуючи свої злочинні дії, в період з 10 години 08 вересня 2013 року до 10 години 11 вересня 2013 року, діючи незаконно, умисно, без мети збуту, зберігав вказаний особливо небезпечний наркотичний засіб у зазначеному обсязі при собі, рухаючись по території м. Севастополя. Далі, ОСОБА_3 в період з 10 години 08 вересня 2013 року до 10 години 11 вересня 2013 року вжив особисто з загальної маси наркотичного засобу - концентрату з макової соломи - 2,2 мл, та, продовжуючи свій злочинний намір, в період з 10 години 11 вересня 2013 року, діючи умисно, незаконно, без мети збуту, перевіз вищезазначений особливо небезпечний наркотичний засіб на транспортному засобі ВАЗ «2108», державний номер НОМЕР_1, в м. Севастополі до 12 години 30 хвилин 11 вересня 2013 року, до того моменту, коли був затриманий працівниками міліції у вищевказаному транспортному засобі на узбіччі дороги напроти будинку 1«А» по вул. Ж. Дерюгіної в м. Севастополі, де під час обшуку в салоні автомобіля працівниками міліції було виявлено та вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб - концентрат з макової соломи, загальною вагою 5,5906 г, в розчині що становить 16,3 мл.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 події вчиненого ним кримінального правопорушення, свою вину у його вчиненні та мотиви його вчинення, обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання, визнав повністю та надав суду показання, які відповідають мотивувальній частині вироку, в тому числі пояснив, що дійсно 08 вересня 2013 року близько 10 години на вул. Б. Михайлова в м. Севастополі купив у особи, відомої йому як ОСОБА_4, для особистого вживання концентрат з макової соломи приблизно 18 мл, частину з якого близько 2 мл вжив, а решту зберігав та перевозив в автомобілі знайомого, а опівдні 11 вересня 2013 року був затриманий працівниками міліції в районі вул. Ж. Дерюгіної, де залишок наркотичного засобу був у нього вилучений, у вчиненому розкаявся.
Зі згоди всіх учасників судового провадження, відповідно до ст. 349 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, та обмежився допитом обвинуваченого та вивченням матеріалів кримінального провадження, які характеризують його особистість. При цьому, суд з'ясував, що зазначені особи правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їх позиції немає, та роз'яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту.
При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності кримінального правопорушення, особу винного, ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України відноситься до злочинів середньої тяжкості, та обставини, що пом'якшують покарання: визнання вини та щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3, судом не встановлено.
Як особа ОСОБА_3 є осудним, раніше не судимий, на обліку у лікаря-нарколога не перебуває, під наглядом лікаря-психіатра не знаходиться, має постійне місце реєстрації та проживання в м. Севастополі, проживає разом з матір'ю та батьком, який є інвалідом другої групи з ураженням опорно-рухомого апарату безстроково, дільничним інспектором характеризується негативно, однак виключно позитивно характеризується мешканцями будинку.
При таких обставинах, виходячи з того, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами, суд, приймаючи до уваги, що від вчиненого кримінального правопорушення значних шкідливих наслідків не настало, обвинувачений вперше притягається до кримінальної відповідальності, щиро розкаявся та обіцяв суду не вчиняти подібного у подальшому, вважає, що найбільше відповідає характеру вчиненого кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, покарання у виді грошового стягнення, тобто штрафу в розмірі, передбаченому санкцією зазначеної статті, що, на думку суду, є необхідним та достатнім покаранням для виправлення обвинуваченого та попередження вчиненню ним нових кримінальних правопорушень.
Відповідно до ст. 124 КПК України процесуальні витрати на залучення експертів підлягають стягненню з ОСОБА_3 на користь держави.
Арешт, накладений на майно ОСОБА_3 - 1/5 долю квартири АДРЕСА_1, відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України, підлягає скасуванню.
Питання речових доказів судом вирішується в порядку ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 370, 374 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_3 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Запобіжний захід, обраний ОСОБА_3 у вигляді застави у розмірі 80000 гривень, до набрання вироком законної сили - залишити без змін. Після набрання вироком законної сили, заставу в розмірі 80000 (вісімдесят тисяч) гривень, внесену на депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Севастополі - повернути ОСОБА_5, як заставодавцю.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати на проведення комплексної судової дактилоскопічної експертизи № 1111/409 від 13 вересня 2013 року у сумі 1176 (одна тисяча сто сімдесят шість) гривень 80 копійок; судової дактилоскопічної експертизи № 1127 від 21 вересня 2013 року у сумі 880 (вісімсот вісімдесят) гривень 20 копійок, а всього - 2057 (дві тисячі п'ятдесят сім) гривень.
Арешт, накладений на майно ОСОБА_3 - 1/5 долю квартири АДРЕСА_1 - скасувати.
Речові докази: медичні шприци об'ємом 20 мл та 10 мл з наркотичним засобом, передані в камеру зберігання речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі - знищити.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду міста Севастополя через Ленінський районний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Головуючий