Судове рішення #35616134

Справа № 764/1671/14-к

1-кп/764/175/2014


ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



26 лютого 2014 року Ленінський районний суд міста Севастополя у складі:

головуючого - судді Василенка А.М.,

при секретарі - Коваль А.О.,

за участю прокурора - Тімофеєва Д.О.,

захисника - адвоката - ОСОБА_1,

обвинуваченого - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі кримінальне провадження № 12013140000000970 від 12 вересня 2013 року за обвинуваченням


ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Севастополя, громадянина України, маючого повну середню освіту, холостого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого в АДРЕСА_2, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого,


у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2 08 вересня 2013 року близько 13 години, діючи умисно, без мети збуту, незаконно придбав у особи під анкетними даними «ОСОБА_5» на зупинці громадського транспорту «Пошта» по пр. Героїв Сталінграда в м. Севастополі особливо небезпечний наркотичний засіб - концентрат з макової соломи, в розчині 60 мл, вартістю 30 гривень за 1 мл, загальною вартістю 1800 гривень, та, продовжуючи свої злочинні дії, в період з 13 години до 13 години 15 хвилин 08 вересня 2013 року, діючи незаконно, умисно, без мети збуту, зберігав вказаний особливо небезпечний наркотичний засіб у зазначеному обсязі при собі, рухаючись від місця придбання до транспортного засобу ВАЗ «2108», реєстраційний номер НОМЕР_1, який знаходився в районі пр. Героїв Сталінграда в м. Севастополі. Далі, ОСОБА_2, при невстановлених обставинах, в період з 13 години 08 вересня по 12 годину 30 хвилин 11 вересня 2013 року вжив особисто з загальної маси вищезазначеного наркотичного засобу - 1,2 мл. Він же, в період з 13 години 15 хвилин 08 вересня 2013 року, діючи умисно, незаконно, без мети збуту, перевозив вищезазначений особливо небезпечний наркотичний засіб - концентрат з макової соломи, на транспортному засобі ВАЗ «2108» реєстраційний номер НОМЕР_2, пересуваючись в м. Севастополі до 12 години 30 хвилин 11 вересня 2013 року, коли був затриманий працівниками міліції у вищевказаному транспортному засобі на узбіччі дороги напроти будинку 1«А» по вул. Ж. Дерюгіної в м. Севастополі, а в салоні автомобіля виявлено та вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб - концентрат з макової соломи, об'ємом 58,8 мл, що в перерахунку на суху речовину становить 24,4 г.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 події вчиненого ним кримінального правопорушення, свою вину у його вчиненні та мотиви його вчинення, обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання, визнав повністю та надав суду показання, які відповідають мотивувальній частині вироку, в тому числі пояснив, що дійсно 08 вересня 2013 року близько 13 години на зупинці громадського транспорту «Пошта» по пр. Героїв Сталінграда в м. Севастополі купив за 1800 гривень у особи, відомої йому як ОСОБА_5, у пластиковій пляшці з під води концентрат з макової соломи об'ємом 60 мл, вартістю по 30 гривень за 1 мл, для особистого вживання, частину з якого, трохи більше 1 мл, вжив, а решту зберігав та перевозив в автомобілі, а після 12 години 11 вересня 2013 року був затриманий працівниками міліції в районі вул. Ж. Дерюгіної, де у нього вилучили залишок наркотичного засобу, у вчиненому розкаявся.

Зі згоди всіх учасників судового провадження, відповідно до ст. 349 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, та обмежився допитом обвинуваченого та вивченням матеріалів кримінального провадження, які характеризують його особистість. При цьому, суд з'ясував, що зазначені особи правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їх позиції немає, та роз'яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Дії обвинуваченого ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту.

При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності кримінального правопорушення, особу винного, ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України відноситься до злочинів середньої тяжкості, та обставини, що пом'якшують покарання: визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_2, судом не встановлено.

Як особа ОСОБА_2 є осудним, в силу ст. 89 КК України раніше не судимий, на обліку у лікаря-нарколога не перебуває, під наглядом лікаря-психіатра не знаходиться, має постійне місце проживання та реєстрації в м. Севастополі, де сусідами характеризується позитивно.

Враховуючи викладене, виходячи з того, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженими, так і іншими особами, приймаючи до уваги, що обвинувачений ОСОБА_2 раніше притягався до кримінальної та адміністративної відповідальності, дільничним інспектором характеризується негативно, суд приходить до висновку про можливість призначення йому передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України виду покарання - позбавлення волі на максимальний строк, передбачений санкцією статті, із застосуванням ст. 75 КК України та з покладенням на нього обов'язків, передбачених ст. 76 КК України, що, на думку суду, є необхідним та достатнім покаранням для виправлення обвинуваченого та попередження вчиненню ним нових кримінальних правопорушень. Підстав для застосування більш м'яких видів покарання, передбачених санкцією ч. 1 ст. 309 КК України, або положень ст. 69 КК України у відношенні обвинуваченого судом не вбачається.

Відповідно до ст. 124 КПК України процесуальні витрати на залучення експертів підлягають стягненню з ОСОБА_2 на користь держави.

Арешт, накладений на майно ОСОБА_2 - 1/4 долю квартири АДРЕСА_1, відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України, підлягає скасуванню.

Питання речових доказів судом вирішується в порядку ст. 100 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 370, 374 КПК України,


ЗАСУДИВ:


ОСОБА_2 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, і призначити йому покарання у виді трьох років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки, передбачені ст. 76 КК України: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання; періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили ОСОБА_2 у вигляді застави у розмірі 80000 гривень, до набрання вироком законної сили - залишити без змін. Після набрання вироком законної сили, заставу в розмірі 80000 (вісімдесят тисяч) гривень, внесену на депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Севастополі - повернути ОСОБА_4, як заставодавцю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави процесуальні витрати на проведення комплексної судової дактилоскопічної експертизи № 1111/409 від 13 вересня 2013 року у сумі 1176 (одна тисяча сто сімдесят шість) гривень 80 копійок; судової дактилоскопічної експертизи № 1127 від 21 вересня 2013 року у сумі 880 (вісімсот вісімдесят) гривень 20 копійок, а всього - 2057 (дві тисячі п'ятдесят сім) гривень.

Арешт, накладений на майно ОСОБА_2 - 1/4 долю квартири АДРЕСА_1 - скасувати.

Речові докази: пляшки з полімерного прозорого матеріалу з етикеткою «Моршинська слабогазована» об'ємом 0,33 мл з наркотичним засобом та 0,5 мл, передані в камеру зберігання речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі - знищити.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду міста Севастополя через Ленінський районний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.


Головуючий




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація