Судове рішення #35616535

Справа № 762/3429/13-ц

РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)

10 січня 2014 року Балаклавський районний суд міста Севастополя

під головуванням судді Гапонова Д.Ю.,

при секретарі Албовій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності,


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулась до суду з позовом, яким просить визнати за нею прав власності на ? частку жилого будинку літ.А, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Вимоги мотивовані тим, що позивач на підставі свідоцтва про право на спадщину є власником ? частки жилого будинку літ.М, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, проте, під літ.М згідно паспорту на будинок числиться самовільна споруда, та нотаріус помилково зазначив таку літеру. На цей час виправити помилку у свідоцтві неможливо, внаслідок чого позивач змушений звернутися до суду за захистом свого права власності.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи за своєї відсутності, на задоволенні заявлених вимог з підстав, викладених у позовній заяві наполягає.

В судове засідання відповідач, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, не явився, а тому суд, відповідно до вимог ст.224 ЦПК України, вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України.

Дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч.3 ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, надавши докази відповідно до вимог ст.ст.57-60 цього Кодексу.

На підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченим 02 жовтня 1995 року державним нотаріусом П'ятої севастопольської державної нотаріальної контори Мукатіною Р.Є., зареєстрованого в реєстрі за №І-І736, позивачеві після смерті ОСОБА_4 належить ?? частки будинку з надвірними спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 будинок, жилою площею 14,3кв.м. складається з: прибудови літ.а, ганок, жилий будинок літ.М, балкон, підвал, прибудова літ.в, прибудова літ.Г, літня кухня літ.Ж, вбиральня літ.Л, І-5 огорожі, інші споруди, які належали спадкодавцю на підставі свідоцтва про право особистої власності на будівлі, видане 23.11.1958 року МВКГ за №431.

Згідно свідоцтва про право особистої власності на будівлі від 23 листопада 1958 року №431, виданого міським відділом комунального господарства міста Севастополя, ОСОБА_4 належить ? частки АДРЕСА_2

Як вбачається з довідки-характеристики БТІ від 19 серпня 1995 року, яка міститься в матеріалах спадкової справи №84/95 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 останній належить ? частки будинку АДРЕСА_1 який складається з: жилий будинок літ.А жилою площею 14,3кв.м., прибудова літ.а, ганок, жилий будинок літ.М, балкон, підвал, сарай літ.В, прибудова літ.в, прибудова літ.Г, літня кухня літ.Ж, літній душ літ.К, вбиральня літ.Л, 1-5 огорожі, І інші споруди. У примітки до картки зазначено, що жилий будинок літ.М побудований на підставі розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації за №330 від 29.03.1994 року, в експлуатацію не зданий.

З огляду на зміст на свідоцтва про право на спадщину за законом від 02 жовтня 1995 року та довідки-характеристики БТІ від 19 серпня 1995 року, у свідоцтві фактично є описка, зазначаючи прибудову літ.а та ганок, не зазначено будинок під літ.А (жила площа 14,3кв.м.).

Як вбачається зі змісту відповіді Севастопольського державного нотаріального архіву від 19 квітня 2013 року вих..№176/01-21, наданого на звернення позивач, виправлення помилки у тексті нотаріально оформленого документу здійснюється, згідно «Правил ведення нотаріального діловодства», затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 року за №3253/5, тим нотаріусом, який вчинив нотаріальну дію, та оскільки державний нотаріус Мукатіна не працює, виправити помилку не є можливим.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, а за змістом ст.392 того ж Кодексу, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Крім того, згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, а згідно ст.16 того ж Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, способоми захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Таким чином, враховуючи обставини справи слід прийти до висновку про неможливість виправлення у позасудовому порядку наявної у свідоцтві про право на спадщину за законом від 02 жовтня 1995 року описки щодо обсягу спадкової маси, внаслідок чого позовні вимоги слід задовольнити.

Судові витрати за погодженням суд відносить на рахунок позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 57-60, 88, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на ? частку житлового будинку літ.А, жилою площею 14,3кв.м., розташованого у місті АДРЕСА_1

Судові витрати суд відносить на рахунок позивача.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.



Головуючий у справі Д.Ю.Гапонов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація