ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
__________________________________________________________________
перша інстанція
справа 763/7022/13-ц
провадження 2 /763/792/14
РІШЕННЯ
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
Від 26 лютого 2014 р. Гагарінського районного суду м. Севастополя
В складі: головуючого судді Завгородньої Л.М
При секретарі Грищук Ю.В.
Представника відповідача Клименко І.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_2 до ДП Севастопольський морський рибний порт про визнання противоправними дії , скасування наказу № 1948 від 12.09.2013р. та стягнення моральної шкоди , суд
Встановив
Позивачка звернулася до суду з позовом на тих підставах, що відповідач незаконно притягнув її до дисциплінарної відповідальності. Просить визнати дії відповідача противоправними , скасувати наказ № 1948 від 12.09.2013р., зобов'язати відповідача принести їй офіційні вибачення у письмовій формі, стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 7238гр.
В ході судового засідання позивачка уточнила позовні вимоги, вказавши, що вищезгаданий наказ був виданий у зв'язку з тим, що нове керівництво порту негативно відноситься до неї через те, що вона працювала з попереднім керівництвом порту і з тими людьми, відносно яких з боку відповідача були також направлені образливі і принизливі дії. Діями відповідача їй були заподіяні моральні страждання і переживання, порушений звичайний спосіб життя .
У судове засідання позивачка і її представник не з'явилися, представили заяви про розгляд даного позову без їх присутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник відповідача з позовом не згоден, пояснивши, що позивачка притягнута до дисциплінарної відповідальності за порушення трудової дисципліни.
Вислухавши представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає відхиленню.
У судовому засіданні встановлено, що позивачка працювала в ДП «Севморрибпорт» з 11.05.2011р. по 23.09.2013р. на посаді фахівця з державних закупівель, що підтверджується копіями наказів .
10.09.2013р. позивачка звернулася до начальника порту із заявою про встановлення їй 11.09.2013р. неповного робочого дня тривалістю 6 годин, що підтверджується заявою. Не отримавши згоди керівника порту, позивачка самовільно прийняла рішення і 11.09.2013р. вийшла на роботу на неповний робочий день і з'явилася на роботу на 2 години 13 хв. пізніше. По даному факту було проведено службове розслідування і встановлено, що позивачка порушила трудову дисципліну, що підтверджується актом і службовим розслідуванням.
Відповідно до вимоги ст.139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно , своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу , додержуватися трудової і технологічної дисципліни , вимог нормативних актів про охорону праці , дбайливо ставитися до майна власника , з яким укладено трудовий договір.
Зміна режиму роботи відбувається за заявою працівника з письмової згоди керівника порту і оформленням наказом по порту у кожному конкретному випадку.
Посилання позивачки на наказ № 700 від 15.05.2013р. «Про прийняття до керівництва «Заходів про стабілізацію фінансового положення ДП «Севастопольський морський рибний порт» на 2013р. є необґрунтованим, оскільки згідно ст.56 КЗпП України за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу , так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень .
Згідно діючого законодавства на підприємстві є трудовий розпорядок, якого повинні дотримуватись всі працівники підприємства.
При прийомі на роботу позивачка була ознайомлена з Колективним договором і Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників, що підтверджується відміткою на заяві про прийняття на роботу.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає, що дії відповідача правомірні і наказ № 1948 від 12.09.2013р. виданий відповідно до вимоги чинного законодавства.
Згідно ст.147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення ; догана , звільнення.
Доводи позивачки , що вищезгаданий наказ прийнятий у зв'язку з тим, що керівництво порту має до неї негативне відношення, не знайшло свого підтвердження в ході судового засідання.
Обговорюючи питання про моральну шкоду, суд вважає, що у нього немає ніяких підстав для задоволення даної вимоги, оскільки дії відповідача про притягання позивачки до дисциплінарної відповідальності були законними.
Керуючись ст.139 ,147 ,237-1 КЗпП України , ст.10,60,179,212 ЦПК України , суд
Вирішив
У позові ОСОБА_2 до ДП Севастопольський морський рибний порт про визнання противоправний дій , скасування наказу № 1948 від 12.09.2013р. та стягнення моральної шкоди відмовити .
Держмито компенсувати за рахунок держави.
Апеляційне оскарження на рішення суду може бути подано в апеляційний суд м. Севастополя через Гагарінський райсуд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Рішення віддруковано в нарадчій кімнаті.
Суддя Завгородня Л.М.