Судове рішення #35622019

Кримінальне провадження 120/280/14-к

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


04.03.2014 року Чорноморський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Єрохіної І.В.

при секретарі - Мангул В.В.

за участю сторони обвинувачення - прокурора Котелевця В.В.

обвинуваченої - ОСОБА_1.

розглянув у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки смт. Кача м. Севастополь, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

В С Т А Н О В И В:


Відповідно до обвинувального акту від 13.02.2014 року під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 у кінці серпня 2013 року, точна дата в ході досудового розслідування невстановлена, близько о 09 годині на городі свого домоволодіння по АДРЕСА_1, виявила 2 дикоростучі куща коноплі. Керуючись наміром, спрямованим на незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичного засобу без мети збуту, ОСОБА_1 зірвала обидва куща коноплі, поклала їх у сараї для висихання, після чого обірвала з них листя, подрібнила, після чого зберігала за місцем свого проживання без мети збуту.

01.02.2014 року об 11-15 годині в ході санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 АДРЕСА_1, працівниками міліції було виявлено та вилучено особливо небезпечний засіб каннабіс (марихуана) вагою 32,2 г (у перерахунку на суху речовину), яку ОСОБА_1 незаконного придбала, виготовила і зберігала без мети збуту.

Умисні дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною 1 статті 309 КК України як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

13.02..2014 року між прокурором прокуратури Чорноморського району АРК Котелевцем В.В. та обвинуваченою ОСОБА_1 укладена угода про визнання винуватості.

Згідно вказаної угоди, ОСОБА_1 беззастережно визнала свою винуватість у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, в об'ємі підозри; зобов'язалась сприяти органам досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення.

Цією угодою визначено покарання ОСОБА_1 у вигляді 65 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Угодою встановлено наслідки її укладення та затвердження, у відповідності до приписів статті 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Відповідно до статті 472 КПК України в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов'язки підозрюваного або обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою, узгоджене покарання та згода сторін на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбуття з випробовуванням, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.

Пунктом 1 частини 3 статті 314 КПК України визначено, що при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно до статті 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Приписами частини 4 статті 469 КПК України встановлено, що угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Так, злочин, у вчиненні якого обвинувачено ОСОБА_1 та у вчиненні якого вона визнала себе винною, відноситься до категорії середньої тяжкості.

Судом з`ясовано, що обвинувачена цілком зрозуміла права, визначені частиною 4 статті 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені частиною 2 статті 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до ОСОБА_1 у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди між сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж тих, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, а тому може бути затверджена. На умовах цієї угоди може бути ухвалено вирок, оскільки правова кваліфікація кримінального правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 надана вірно. Умови цієї угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи та інтереси сторін, або інших осіб, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченою взятих на себе зобов'язань, наявність у неї фактичних підстав для визнання винуватості.

Судові витрати по справі підлягають стягненню з обвинуваченої.

Даних про застосування по справі заходів забезпечення кримінального провадження суду не представлено, а тому підстав для прийняття рішення щодо таких заходів у суду не має.

По справі є речові докази, якими суд вважає необхідним розпорядитися відповідно до ст.. 100 КПК України.


Керуючись статтями 314, 373, 374, 475 КПК України, суд -


У Х В А Л И В:


Затвердити угоду від 13.02.2014 року між прокурором прокуратури Чорноморського району Котелевцем В.В., якому за приписами статті 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні №12014010380000032 та обвинуваченою ОСОБА_1 про визнання винуватості.

Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 309 КК України та призначити покарання у вигляді штрафу у розмірі 1105 (одна тисяча сто п'ять) гривень.

Речові докази у справі - особливо небезпечний наркотичний засіб каннабіс (марихуана) вагою 31,7 г, що залишився після проведення експертного дослідження, якій знаходяться на зберіганні в централізованій камері схову речових доказів ГУ МВС України в АРК згідно квитанції № 011058 від 11.02.2014 року (а.с. 26) - знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати за проведення судової хімічної експертизи у розмірі 489,44 грн.

На вирок суду може бути подана апеляція до судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом 30 днів з моменту проголошення вироку через Чорноморський районний суд.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Згідно ч. 6 ст.. 376 КПК України копія вироку вручається негайно після його проголошення засудженому та прокурору.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.



Головуючий суддя: І.В. Єрохіна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація