Судове рішення #35638918

Справа № 117/76/14-ц



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


03 березня 2014 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого - судді Петрової Ю.В.

за участю: секретаря - Тріфонової С.О.

заявника - ОСОБА_1

представника заявника - ОСОБА_2

представника

заінтересованої особи - Абібулаєва З.С.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Відділ з міжнаціональних відносин і міграції Совєтської районної державної адміністрації в АР Крим, про встановлення факту, що має юридичне значення,


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, встановлення факту належності ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, архівної довідки № 32, яка видана 29 серпня 2013 року Управлінням режимно-секретного документального забезпечення ГУ МВС України в Криму про депортацію ОСОБА_4 13 років, встановлення факту належності ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, довідки № 400, яка видана 07 жовтня 2013 року Управлінням режимно-секретного документального забезпечення ГУ МВС України в Криму про депортацію ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Заява мотивована тим, що його батьки 18 травня 1944 року були депортовані на спецпоселення до Узбекистану, де були зареєстровані у комендатурі. Після зняття обмежень батько повернувся до Криму, де помер ІНФОРМАЦІЯ_3, мати померла в Узбекистані у ІНФОРМАЦІЯ_4. При зверненні до Відділу з міжнаціональних відносин і міграції Совєтської районної державної адміністрації в АР Крим за наданням матеріальної допомоги, було виявлено різночитання у архівних довідках про депортацію батьків, зокрема. Заявник вказує, що до укладення шлюбу у батьків було одне прізвище, при укладенні між ними шлюбу, їх прізвища були вказані без закінчень, у формі мусульманського написання, як «ОСОБА_4», що послужило підставою звернення до суду з відповідною заявою.

Згодом заявник уточнив вимоги заяви та просив встановити факт, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, і ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, були депортовані 18 травня 1944 року на підставі Постанови Державного комітету Оборони СРСР від 11 березня 1944 року.

Заявник ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримали вимоги заяви у повному обсязі, вказуючи на те, що іншим шляхом встановити даний юридичний факт у заявника не має можливості.

Представник заінтересованої особи Відділу з міжнаціональних відносин і міграції Совєтської районної державної адміністрації в АР Крим Абібулаєв З.С. у судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви.

Суд, заслухавши пояснення заявника та представників сторін, допитавши свідків, дослідивши матеріали, вивчивши обставини справи, дійшов висновку, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Статтями 15, 16 Цивільного кодексу України визначено, що захисту підлягають цивільне право та інтерес, які належать особі і є порушеними.

Відповідно до статті п. 5 ч. 1 234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно з ч. 2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистий чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку їх встановлення.

Як вбачається зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, яке видано 20 лютого 1958 року Рай-ЗАЦС Джамбайського району Самаркандської області, копія якого наявна у матеріалах справи, 20 лютого 1958 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, вступив у шлюб із ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, і після реєстрації шлюбу чоловікові присвоєне прізвище - ОСОБА_4, дружині - ОСОБА_5 (а.с. 10).

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, яке видано 8 липня 1958 року Рай-ЗАЦС Джамбайського району Самаркандської області, копія якого наявна у матеріалах справи, ІНФОРМАЦІЯ_5 від батька ОСОБА_4 та матері ОСОБА_5 народився ОСОБА_1 (а.с. 5).

На зазначене ім'я заявник 12 січня 1998 року отримав паспорт серії НОМЕР_3, який виданий Совєтським РВ ГУ МВС України в Криму (а.с. 2 - 3).

ІНФОРМАЦІЯ_4 у віці 61 років померла мати заявника ОСОБА_5, про що в книзі реєстрації актів про смерть 4 березня 1988 року проведений запис за № 19 (а.с. 11).

ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 69 років помер батько заявника ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації актів про смерть ІНФОРМАЦІЯ_3 зроблений запис за № 07 (а.с. 11).

При цьому, за даними архівних довідок № 400 від 07 жовтня 2013 року та № 328 від 29 серпня 2013 року, які видані Управлінням режимно-секретного та документального забезпечення Головного Управління МВС України в АР Крим, у 1944 році на підставі рішень державних органів у числі осіб різних національностей (кримські татари, греки, болгари, поляки, вірмені та інш.) піддані насильному виселенню з с. Голумбєй Бахчисарайського району Кримської АРСР ОСОБА_4, 13 років на час виселення, і ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, при цьому ім'я батьків, які вказані у даних довідках є ідентичними імені, які зазначені у інших правовстановлюючих документах померлих батьків заявника, а прізвища записані скорочено як «ОСОБА_4» (а.с. 7, 8).

Той факт, що померлих батьків заявника за життя було депортовано, підтвердили допитані у судовому засіданні свідки.

Так, свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у судовому засіданні вказали, що проживали по сусідству із батьками заявника у Джамбайському районі Самаркандської області, їх прізвища ОСОБА_4.

З урахуванням наявних у матеріалах цивільної справи відомостей, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Даних про їх заінтересованість у результаті розгляду справи відсутні, їх показання об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.

Отже, факт, що померлих батьків заявника ОСОБА_4 і ОСОБА_5 за життя було депортовано, знайшов своє підтвердження під час розгляду справи.

Аналізуючи сукупність досліджених доказів, виходячи з того, юридичний факт підтверджений матеріалами справи, а не визнання цього факту позбавляє заявника можливості отримати матеріальну допомогу на лікування, при цьому у нього відсутня інша можливість встановити ці факти, поновлення його прав необхідно здійснити шляхом встановлення цього факту.

На підставі викладеного, ст. 15, 16 ЦК України, ч. 2 ст. 256 ЦПК України, керуючись ст.ст. 5, 10, 11, 14, 59, 60, 158 ч.2, 169, 212-218, 259 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:


Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт, що батьки ОСОБА_1 - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, і ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, за життя у 1944 році на підставі рішень державних органів у числі осіб різних національностей (кримські татари, греки, болгари, поляки, вірмені та інш.) піддані насильному виселенню з с. Голумбєй Бахчисарайського району Кримської АРСР.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя: Ю.В. Петрова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація