Справа № 119/9319/13-ц
2/119/308/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2014 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого - Микитюк О.А. при секретарі - Касянюк Т.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, уточнивши свої позовні вимоги, звернулася до суду із позовом до відповідача про розірвання шлюбу та стягнення аліментів в розмірі 1000 грн. щомісяця на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до її повноліття починаючи з дня подачі позову. Вимоги мотивовані тим, що 03.11.2001 року між ними був зареєстрований шлюб, від якого народилася донька, яка проживає разом з нею і перебуває на її у триманні. Відповідач зареєстрований батьком дитини, але неналежним чином виконує своїх обов'язки і не надає допомогу на утримання доньки. Питання про стягнення аліментів добровільно не вирішено, тому вона змушена звернутися до суду. Сім,я розпалася і між ними втрачено відчуття любові та взаєморозуміння, оскільки між ними виникали конфлікти на грунті побутових проблем. Просила шлюб розірвати.
У попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі, пояснивши, що сім,я розпалася у зв,язку з тим, що відповідач зловживав спиртними напоями, не працював, сім,ю не утримував. Вони припини спільне проживання з 2010 року. Вони намагалися зберегти, але це не можливо, на примирення не погодилася. В судове засідання 06.03.2014 року надала заяву в якій позовні вимоги підтримала і просила їх задовольнити.
Відповідач в попередньому судовому засідання з позовом про розірвання шлюбу погодився частково, зазначивши що він намагався зберегти сім,ю але позивач не бажає проживати у шлюбі. Він намагається допомагати дружині і утримувати дитину, донька більше часу проводить з ним ніж з матір'ю, проживає у нього, оскільки позивач працює і їй нема коли займатися донькою. Зазначив що він не може сплачувати аліменти в розмірі 1000 грн., оскільки не працює і має не стабільний заробіток. В судове засідання 06.03.2014 року відповідач не з,явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, причин відсутності не повідомив, заяв чи клопотань про відкладення слухання справи не надав.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши сторони, суд вважає, що вимоги засновані на законі і підлягають задоволенню частково .
Судом встановлено, що 03 листопада 2001 року між сторонами у справі Береговою сільською радою м. Феодосія зареєстрований шлюб, актовий запис № 10. Від шлюбу у них народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з матір'ю. Відповідачем не представлено суду беззаперечних, належних та допустимих доказів протилежного.
Подружнє життя сторони припинили в 2010 році, тривалий час сімейних стосунків не підтримують, оскільки між ними втрачено взаєморозуміння, почуття кохання і поваги. Шлюб носить формальний характер і не може бути поновленим.
Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має наміру зберегти шлюб з відповідачем.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхній дітей, що мають істотне значення.
Приймаючи до уваги відсутність згоди позивача на примирення, згоду відповідача на розірвання шлюбу, суд вважає що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, що має істотне значення, в наслідок чого позов підлягає задоволенню.
Щодо позовних вимог про стягнення аліментів. Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася ОСОБА_3, про що Береговою сільською радою м. Феодосія 04 квітня 2002 року зроблений актовий запис № 4 і видано свідоцтво про народження дитини серії НОМЕР_1.
Відповідач у справі, згідно даних свідоцтва про народження зареєстрований батьком вищевказаної дитини, яка мешкає разом із матір'ю, перебуває на її утриманні.
Згідно ст. 181 СК України при відсутності укладеного в порядку передбаченому ст. 189 СК України між батьками договору про сплату аліментів на неповнолітню дитину та ненадання дитині утримання, аліменти стягуються у судовому порядку на користь того з батьків з ким проживає, дитина та хто її утримує.
У відповідності зі ст. 180,184 СК України батьки зобов,язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Оскільки відповідач є батьком дітей, тому він зобов,язаний утримувати їх до досягнення ними повноліття. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно приписів ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище дитини, позивача, відповідача, який є здоровою працездатною людиною, має змогу утримувати власну дитину, відсутність доказів зі сторони позивача, що саме сума 1000 грн. необхідна для утримання доньки, прожитковий мінімум , встановлений державою для дитини у віці 12 років і вважає за можливе стягнути на користь позивача аліменти в розмірі 450 грн. щомісяця до повноліття останньої.
У відповідності до вимог стаття 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Керуючись статтями 10, 60, 88, 212, 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, ст.. 110,112, 180,182,183, 191 СК України суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 03 листопада 2001 року Береговою сільською радою м. Феодосія, актовий запис № 10, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити позивачу прізвище ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Берегове, м. Феодосія, (ІДН НОМЕР_2) аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 450 грн. щомісяця, починаючи з 12 листопада 2013 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІДН НОМЕР_2) на користь держави судовий збір в сумі 243,60 грн.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирав законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий (підпис) О.А. Микитюк
копія вірна: суддя- секретар-