справа № 107/11429/13ц
провадження №2/107/320/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2014 року Керченський міський суд Автономної Республіці Крим у складі: головуючого - судді Григор'євської І.В., при секретарі - Медвєдєвій Н.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Керч цивільну справу за позовом Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Керченської філії до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог - Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання,
встановив:
В листопаді 2013 року позивач - ОП "Кримтеплокомуненерго" в особі Керченської філії звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення з відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в солідарному порядку суми заборгованості за спожиту теплову енергії у розмірі 3584,83 гривні та судових витрат по справі.
Заявлені вимоги мотивовані тим, що відповідачі мешкають в квартирі АДРЕСА_1 та користується тепловою енергією, яка їм надається позивачем, але не вносять за це плату. У зв'язку з чим заборгованість по теплової енергії за період часу з 01.11.2011 року по 01.08.2013 року склала 3584 грн. 83 коп. Просить стягнути зазначену заборгованість з відповідачів в судовому порядку, а також судові витрати по сплаті судового збору.
Позивач надіслав на адресу суду заяву та просить суд розглянути справу за його відсутності та задовольнити позов.
Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до залу судового засідання не з'явились, будучі повідомленими про час та місце розгляду справи. Заяв про відкладення слухання справи суду не надавали . Від відповідачки ОСОБА_2 надійшли письмові заперечення, які вона обґрунтувала відсутністю підстав для задоволення позовних вимог, оскільки договірних відносин між нею та виконавцем послуги по теплопостачанню - КП Жилавтосервіс-Керч» не існує, а тобто, не має і зобов'язань по сплаті спожитої теплової енергії.
Представник Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» в судове засідання не зявився, надіслав на адресу суду заяву, в якої просить суд розглянути справу за його відсутністю, позовні вимоги вважають обґрунтованими та вказує, що ОСОБА_2 зі скаргами доних не зверталася з приводу аварійної ситуації та демонтаж батарей в квартирі робітниками комунального підприємства не проводився ( а.с.109-111).
Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляд справи відповідно до положень ст.ст. 224-226 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи , суд приходить до висновку, що заявлені вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Під час вирішення спору між сторонами суд приймає до уваги положення ст. 60 ЦПК України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх доказів або заперечень.
Правову оцінку наявним по справі доказам суд надає, керуючись відповідними нормами Житлового кодексу УРСР, Цивільного кодексу України, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про теплопостачання», якими регулюються данні відносини.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, згідно з ліцензіями, виданими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, позивач є виробником, поставщиком та транспортувальником теплової енергії (а.с.12-14).
Згідно до положень Договору за № 325/69/к-08 від 04.08.2010 р., укладеного між позивачем та третьою особою по справі КП «Жилавтосервіс-Керч», поставщиком послуги з теплопостачання до будинку, де мешкають відповідачі є позивач.
Відповідно до умов зазначеного Договору «Споживач» уступив «Поставщику» збір та прийом оплати від населення за теплову енергію, оскільки саме населення є фактичним споживачем послуги з централізованого теплопостачання (а.с.7-11).
Пунктами 6.1 та 6.3 Договору споживач (покупець) сплачує послуги теплопостачання позивачу по встановленим тарифам та у порядку, передбаченому даним договором.
Таким чином, доводи відповідачів щодо відсутності договорених відносин між сторонами не обґрунтовані. Так, згідно з положеннями ч.1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дій осіб, які породжують ці права та обов'язки, і такою дією є реальне надання послуги та їх отримання відповідачем.
З довідок Адресно-довідкового підрозділу Керченського ДМС України в АР Крим вбачається, що відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_3зареєстровані та мешкають в квартирі АДРЕСА_1 (а.с.18-20), ОСОБА_2 є власником квартири відповідно договору купівлі-продажу ( а.с. 93) та відповідачі є споживачами теплової енергії, яка надається позивачем. У зв'язку з неналежним виконанням своїх зобов'язань щодо внесення плати за спожиту теплову енергію за період часу з 01.11.2011 року по 01.08.2013 року склала 3584 грн. 83 коп. , що підтверджується розвернутим розрахунком нарахувань, наданих позивачем (а.с. 5,).
Відповідно до копій актів виконаних робіт будинок, де мешкають відповідачі обладнаний приладом обліку теплової енергії, щомісячно в опалюваний період складаються акти про отримання послуги по теплопостачанню в належному обсязі (а.с.95-106 ).
Відповідно до копії рішення виконкому Керченської міської ради від 24.12.2010 р. за № 1176 були затверджені тарифи на послуги теплопостачання для позивача з друкуванням в ЗМІ (а.с. 66-70).
Пунктом 5 частини 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач - фізична особа, яка отримує житлово-комунальні послуги, зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Як зазначено у частині 6 статті 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Ці правовідносини реалізуються шляхом надання послуги з боку позивача та обов'язком споживача здійснювати її оплату.
З положень статті 16, 32 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» вбачається, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, до відання виконавчих органів міських рад, відноситься і встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво; при встановленні тарифів на послуги, які виробляються суб'єктами природних монополій, діяльність яких регулюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до законодавства, повноваження органів місцевого самоврядування поширюється виключно на тариф (складову тарифу), який не підлягає встановленню цими національними комисіями (ч.4 ст. 20 ЗУ «Про теплопостачання», п.п. 2 п. «а» ч.1 ст. 28 ЗУ «Про місцеве самоврядування», п.2 ч.1 ст.7 та ч.3 ст. 31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»).
Згідно з частиною першою статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відтак грошовим слід вважати будь-яке зобов'язання, що складається, у тому числі, з правовідносин, в якому праву кредитора вимагати від боржника виконання певних дій відповідає кореспондуючий обов'язок боржника сплатити гроші на користь кредитора.
З урахуванням викладеного, стаття 625 ЦК України регулює зобов'язальні правовідносини, тобто поширюється на порушення грошового зобов'язання, яке існувало між сторонами до ухвалення рішення суду.
За заявою позивача - Оредного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Керченської філії 25 жовтня 2013 року Керченським міським судом був виданий судовий наказ про стягнення суми заборгованості з відповідачів за надані послуги по теплопостачанню.
Ухвалою Керченського міського суду від 15 листопада 2013 року зазначений судовий наказ по заяві відповідачів був скасований, оскільки між сторонами є спор про право (а.с. 4 цивільна справа № 2н/1071238/13).
Що стосується заперечень відповідача щодо відсутності договірних відносин,суд вважає, це не може бути підставою для звільнення від обов'язку по оплаті спожитих послуг, оскілки укладення договору це є обов'язком безпосередньо, споживачів, тому оскільки відповідачка у добровільному порядку не сплатила нараховану суму заборгованості, вона підлягає стягненню з неї в судовому порядку в повному обсязі.
Згідно ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.
На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», ст.ст. 10, 11,60, 61, 88, 212, 213, 215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 509, 510, 541, 543,625 ЦК України,
ВИРІШИВ:
Позов Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Керченської філії до ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості з оплати послуг теплопостачання - задовольнити повністю.
Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН: НОМЕР_1, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНН: НОМЕР_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН: НОМЕР_3 в солідарному порядку, на користь Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» в особі Керченської філії заборгованість з оплати послуг теплопостачання за період часу з 01 лютого 2011 року по 01 серпня 2013року у сумі 3584 гривень 83 копійки, а також судові витрати по справі в розмірі 229,40 гривень , всього - 3814 ( три тисячі вісімсот чотирнадцять ) гривень 23 копійки.
Копію заочного рішення надіслати відповідачам не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному суді м. Феодосії АР Крим через Керченський міський суд у строки та в порядку згідно статей 294, 296 ЦПК України.
Суддя-