ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 лютого 2014 рокуСправа №827/448/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Мінько О.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Севастопольської міської Ради про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до суду з адміністративним позовом до Севастопольської міської Ради. Просять скасувати рішення Севастопольської міської Ради № 6323 від 15.09.2013 р. та забезпечити позов шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення до вирішення судом питання по суті.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Платники судового збору, відповідно до статті 2 зазначеного Закону, є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону Украйни "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що розмір ставки судового збору з адміністративного позову немайнового характеру складає 0,06 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Підпунктом 7 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що розмір ставки судового збору з заяви про забезпечення доказів або позову складає 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Судом зазначається, що позивачами до адміністративного позову доданий оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 34, 41 грн., тоді як мінімальний розмір судового збору становить 68, 82 грн.
Крім того, позивачі просять забезпечити позов шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення до вирішення судом питання по суті, однак до позовної заяви не надано документу, який підтверджує належну сплату судового збору за забезпечення позову.
За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до положень частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106-108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 10.03.14 усунути вказані недоліки шляхом направлення до Окружного адміністративного суду м. Севастополя документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому підпунктами 1, 7 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 827/448/14-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Мінько