ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
__________________________________________________________________
перша інстанція
справа № 763/7661/13
провадження 2 /763/932/14
РІШЕННЯ
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
Від 27 лютого 2014 р. Гагарінського районного суду м. Севастополя
В складі: головуючого судді Завгородньої Л.М
При секретарі Грищук Ю.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до Севастопольської міської державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно, суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на спадкове майно,позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла рідна тітка позивачки ОСОБА_2, після її смерті відкрився спадок, а саме квартира АДРЕСА_1 Позивач звернулась до нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, але їй було відмовлено, оскільки не надано оригіналу документів, яки б підтверджували право власності спадкодавця на вищевказану квартиру. Оригінал правовстановлюючого документу втрачено, в зв'язку з чим позивач не має можливості отримати спадок, а тому просить визнати за нею право власності на спадкове майно - квартиру АДРЕСА_1
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, але надала клопотання, просить позов задовольнити та розглянути за її відсутністю.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає,що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 Позивачка є її племінницею. Після смерті ОСОБА_2 залишився спадок, а саме квартира АДРЕСА_1
Крім позивача за прийняттям спадку ніхто не звертався.
У встановлений законом строк позивач звернулась до нотаріусу за прийняттям спадку, але їй було відмовлено, оскільки відповідно до п.п. 4.14 , п. 4.15 , п. 4 гл. 10 розділу II « Порядку здійснення нотаріальних дій нотаріусами України » , при видачі свідоцтва на право на спадщину нотаріус обов'язково перевіряє склад спадкового майна , на яке видається свідоцтво на право на спадщину. Для підтвердження даних обставин у спадкоємців потрібні документи, що підтверджують дані факти. Видача свідоцтва на право на спадщину на майно яке підлягає реєстрації , проводиться нотаріусом після подання всіх правовстановлюючих документів .Правовстановлюючий це документ на підставі якого здійснюється реєстрація речових прав . Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження фактів виникнення прав на нерухоме майно.
На підтвердження права власності спадкоємця на квартиру АДРЕСА_1 наданий - дублікат свідоцтва про право власності на житло , виданий замість втраченого 23.05.2013 року відділом приватизації комунального житлового фонду комунального майна СГС , оригінал якого був виданий 07.04.1994 року відділом приватизації державного житлового фонду СМДА на підставі наказу № 1574 /6 від 06.04.1994 року.
Закон України «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень » набрав чинності з 01.01.2013 року. Відповідно до ч. 4 ст. 3 закону право на нерухоме майно , яке виникло до вступу закону в силу , визнаються дійсним у разі відсутності їх державної реєстрації , передбаченої цим Законом , за умови , якщо реєстрація була проведена відповідно до законодавства , яке діяло на той момент.
Відповідно до довідки БТІ ДРОНМ м. Севастополя за вих. № 407 від 18.04.2012 року право власності за гр. ОСОБА_2 було зареєстровано на підставі Свідоцтва на право власності на житло , виданого відділом приватизації державного житлового фонду СМДА на підставі наказу № 1574 /6 від 06.04.1994 року. Інформація про зареєстроване правовстановлюючим документі « Дублікат Свідоцтва про право власності на житло» виданий після замість втраченого 23.05.2013 року відсутня.
Таким чином , не є можливості надати правовстановлюючого документа для нотаріуса.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ст.1266 ЦК України племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Крім позивача спадкоємців у померлої немає, позивач вчасно звернулась з заявою про прийняття спадщини, не відмовлялась від її прийняття, а тому суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
На підставі ст.ст. 1266,1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60,179,212ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно - квартиру АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено у десятиденний термін з моменту його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Севастополя через суд першої інстанції.
Суддя Гагарінського районного суду
м. Севастополя Л. М. Завгородня