Судове рішення #35737
28/84-03-2310

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

29 червня 2006 р.                                                                                   

№ 28/84-03-2310  

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Перепічая В.С.,

                                                Вовка І.В.,

 Гончарука П.А.,


розглянувши касаційну скаргу Дочірнього підприємства “М+М Мілітцер і Мюнх Україна ГмбХ” на ухвалу господарського суду Одеської області від 12.04.2006 року у справі №28/84-03-2310 за позовом  Закритого акціонерного товариства “Возко” до Дочірнього підприємства “М+М Мілітцер і Мюнх Україна ГмбХ” та Товариства з обмеженою відповідальністю “Вівал Марін” про стягнення збитків,


УСТАНОВИВ:


Дочірнє підприємство “М+М Мілітцер і Мюнх Україна ГмбХ” звернулося з касаційною  скаргою на ухвалу господарського суду Одеської області від 12.04.2006 року, яка містить клопотання про відновлення пропущеного строку, встановленого для подання касаційної скарги.

Відповідно до ст.110 ГПК України касаційна скарга (подання) може бути подана (внесена) протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Відповідно до ч.2 ст. 11113 ГПК України Касаційні скарги на ухвали місцевого або апеляційного господарських судів розглядаються у порядку, передбаченому для розгляду касаційних скарг на рішення місцевого господарського суду, постанови апеляційного господарського суду.

Згідно з ч. 3 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Згідно  вимог ст. 53 ГПК України господарський суд, з огляду поважності причин пропуску процесуального строку, може відновити пропущений строк.

Як вбачається з  матеріалів справи, оскаржена ухвала господарського суду набрала законної  сили після закінчення десятиденного строку з дня її прийняття, тобто  22.04.2006 року. З касаційною скаргою відповідач звернувся до суду  29.05.2006 року, пропустивши  встановлений процесуальний  строк  для її подання.

Ухвала місцевого господарського  суду  була розіслана  сторонам  з дотриманням  вимог встановлених ст.87 ГПК України, про що свідчить  штамп  суду з відміткою  про  відправку  процесуального  документа 13.04.2005 року. Відповідно до протоколу судового засідання представник відповідача був присутній в судовому засіданні, на якому було  проголошено ухвалу.

В клопотанні відповідач не навів  поважних причин пропуску процесуального строку встановленого ст. 110 ГПК України для подання касаційної скарги.

За таких обставин, суд не може  визнати  причини пропуску відповідачем  процесуального  строку  поважними, і тому його клопотання про відновлення  пропущеного процесуального строку, встановленого для подання касаційної скарги,  задоволенню не підлягає.

Відповідно до п.5 ст.1113  ГПК України  касаційна скарга  не приймається до розгляду  і повертається  судом, якщо  вона  подана після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання  про відновлення  цього строку або таке клопотання  відхилено.

Отже,  касаційна скарга підлягає поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 53, п.5 ч.1 ст.1113  Господарського процесуального кодексу України, суд


У Х В А Л И В:


Клопотання Дочірнього підприємства “М+М Мілітцер і Мюнх Україна ГмбХ”  про відновлення пропущеного процесуального строку для подання касаційної скарги на ухвалу господарського суду Одеської області від 12.04.2006 року відхилити.

Касаційну скаргу Дочірнього підприємства “М+М Мілітцер і Мюнх Україна ГмбХ”  на ухвалу господарського суду Одеської області від 12.04.2006 року повернути без розгляду.


Судді                                                                                  В. Перепічай                                                                                     



                                                                                                 І. Вовк



                                                                                                                 П. Гончарук  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація