Судове рішення #35753761


справа № 762/821/14-ц

УХВАЛА

Іменем України

14 березня 2014 року Балаклавський районний суд міста Севастополя

під головуванням судді Гапонова Д.Ю.,

при секретарі Албовій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду із заявою, якою просить скасувати заходи забезпечення позову, а саме зняти заборону на відчуження домоволодіння АДРЕСА_1. Вимоги мотивовані відсутністю необхідності подальшого застосування заходів забезпечення позову у зв'язку із закінченням розгляду відповідної справи.

В судове засідання викликались сторони, не прибули, проте, відповідно до ч.5 ст.154 ЦПК України, неявка осіб, які беруть участь у справі, не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється в силу ч.2 ст.197 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи в частині, що стосується заяви, слід прийти до наступного.

В провадженні Балаклавського районного суду міста Севастополя перебувала цивільна справа №2-1459/2009, яку було перереєстровано на №2-260/2010 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування домоволодіння АДРЕСА_1.

Ухвалою Балаклавського районного суду міста Севастополя від 27 квітня 2009 року в справі було застосовано заходи забезпечення позову у виді заборони відчуження спірного домоволодіння, виконання ухвали було доручено Першій нотаріальній конторі міста Севастополя.

Ухвалою Балаклавського районного суду міста Севастополя від 29 січня 2010 року позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування домоволодіння АДРЕСА_1 залишено без розгляду на підставі заяви позивача.

Як вбачається зі свідоцтва про смерть, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Балаклавського районного управління юстиції у м. Севастополі серії НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, чоловіком якої згідно свідоцтва про шлюб, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції у місті Севастополі 11 вересня 2008 року є заявник, ОСОБА_1, внаслідок чого слід прийти до висновку, що заявник є повноважною особою на звернення до суду із заявою про зняття заходів забезпечення.

Відповідно до ч.3 ст.154 ЦПК України, заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.

Як наведено у п.10 Постанови Пленуму Верховного суду України від 22 грудня 2006 року №9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

З огляду на наведені обставини застосовані судом заходи забезпечення позову підлягають скасуванню за відсутністю необхідності.

Як вбачається зі змісту ст.8 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації, тобто на цей час компетенція щодо реєстрації скасування накладених обтяжень розповсюджується, зокрема, на Реєстраційну служби Головного Управління юстиції у м. Севастополі.

На підставі викладеного, куруючись ст.ст.154, 210 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову задовольнити повністю.

Заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Балаклавського районного суду міста Севастополя від 27 квітня 2009 року у виді заборони відчуження домоволодіння АДРЕСА_1 - скасувати.

Виконання ухвали доручити Реєстраційній службі Головного Управління юстиції у м. Севастополі.

Ухвала може бути оскаржена Апеляційному суду міста Севастополя через Балаклавський районний суд міста Севастополя протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Головуючий у справі Д.Ю.Гапонов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація