Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 116/801/14-ц
Провадження № 2/116/723/14
13.03.2014 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Берберова Д.М.,
при секретарі Щербакової Н.С.,
за участю: - позивачки - ОСОБА_1;
- відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
11.02.2014 року позивачка звернулась з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів в розмірі 800 гривень. Позовні вимоги мотивовані тим, що сторони мають неповнолітню дочку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1., на утримання якої відповідач не надає матеріальної допомоги у добровільному порядку. Позивачка обґрунтовує свої вимоги про розірвання шлюбу тим, що між нею та її чоловіком втрачено відчуття любові і взаєморозуміння, у зв'язку з чим збереження шлюбу з відповідачем вважає неможливим. Шлюбні відносини припиненні з березня 2013 року.
Позивачка в судовому засіданні вимоги підтримала у повному обсязі, наполягала на їх задоволені з підстав, викладених у позовної заяві.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги про розірвання шлюбу визнав у повному обсязі, вимоги про стягнення аліментів визнав, однак заперечував проти суми аліментів у розмірі 800 грн., оскільки він не працює та не має можливості виплачувати зазначений розмір аліментів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе позов задовольнити частково виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони одружились 14.11.2009 року, шлюб зареєстрували у Відділі реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 1605 (а.с. 4).
Від вказаного шлюбу подружжя мають неповнолітню дочку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5), яка знаходяться на утриманні позивачки (а.с. 8).
Відповідно до вимог ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Оскільки відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини, суд вважає, що позов про стягнення аліментів заявлено обґрунтовано.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Суд, з врахуванням обставин, передбачених ст. 182 СК України: матеріальне становище дитини та платника аліментів, а також того, що відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу вважає, що аліменти у розмірі 800 гривень не відповідають матеріальному становищу відповідача. Інші обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, передбачених ч. 1 ст. 182 СК України відсутні.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач офіційно не працює, постійного прибутку немає.
При таких обставинах суд вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів підлягають задоволенню частково, оскільки вирішуючи питання, щодо розміру аліментів, суд враховує відповідність об'єктивним потребам дитини та матеріальне становище платника аліментів, у зв'язку з чим, встановлює розмір аліментів у розмірі 650 гривень на дитину.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Суд вважає за необхідне також задовольнити вимоги про розірвання шлюбу, оскільки подальше спільне життя чоловіка й жінки, збереження родини суперечить їхнім інтересам. Родина розпалася. Сторони не вживали спроб до примирення, і в цей час, на думку сторін, така можливість втрачена. При таких обставинах суд вважає за необхідне шлюб розірвати.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 243,6 гривень в дохід держави та 243,6 гривень на користь позивачки.
На підставі ст.ст. 104, 112, 180-184, Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 209, 210, 212-215, 367 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити частково.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 14.11.2009 року у Відділі реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 1605 - розірвати.
Після реєстрації розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище - ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 650 гривень щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 11.02.2014 року, тобто з дня подачі позовної заяви.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Розмір аліментів підлягає індексації відповідно до закону.
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, в доход держави судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяті днів після проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя