Справа № 110/412/14
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" березня 2014 р.
Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Халдєєвої О.В.
при секретарі - Гевак С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красноперекопськ, Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу.
Свої вимоги мотивує тим, що 22 жовтня 2011 року вони зареєстрували шлюб.
Від шлюбу в них народилась донька: ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1.
За час шлюбу між сторонами виникли неприязні відносини,тому що відповідач зловживає спиртними напоями, позивач просить суд розірвати їхній шлюб.
Позивач та відповідач в судове засідання не з'явився, просили суд розглянути справу у їх відсутність,позивач наполягає на розірванні шлюбу, відповідач згоден розірвати шлюб,сторони на примирення не згодні.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позову підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, дійсно сторони по справі з 22 жовтня 2011 року знаходяться у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.3).
Від шлюбу в них народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копіями свідоцтва про народження (а.с.7).
Сторони сумісно не проживають, не ведуть спільне господарство та шлюбних стосунків не підтримують, оскільки у відповідач зловживає спиртними напоями.
Відповідно до ст. 24 СК України - шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки, примушення знаходження у шлюбі не можливе.
Відповідно до ст. 112 ч. 2 СК України - суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, як що буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу, суперечить інтересам одного з них, інтересам їх дітей.
Таким чином, шлюб носить формальний характер, примирення між сторонами не можливе, оскільки подальше сумісне життя подружжя та збереження їх шлюбу суперечить інтересам сторін, тому прийняття судом заходів для примирення суперечитиме моральним принципам суспільства, а тому суд вважає за необхідне розірвати шлюб. Прізвище дружини слід змінити на дошлюбне на прохання позивачки «ОСОБА_1»
Стягнути з відповідача на користь позивача підтверджені судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 243,60 грн.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 104, 105, 112, 113 Сімейного кодексу України та ст. ст. 11, 60, 88, 208, 209, 212 - 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 22 жовтня 2011 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Красноперекопського міськрайонного управління юстиції АРК, актовий запис № 198.
Після розірвання шлюбу змінити прізвище дружини на дошлюбне «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Красноперекопськ АР Крим, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1.ІПН НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки м Красноперекопськ, АР Крим, ІПН НОМЕР_2 судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 243,60 грн.
Рішення|розв'язання,вирішення,розв'язування| може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим |розв'язання,вирішення,розв'язування| |із моменту| через Красноперекопський міськрайонний суд АРК шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.|такого| |потім|
Суддя: О. В. Халдєєва