Судове рішення #35797284

Справа № 122/963/14-ц

Провадження по справі 2-о/122/34/14


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2014 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді Масалигіної Н.С.

за участю секретаря Ярмошик М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сімферополі АР Крим цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Друга Сімферопольська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

04.02.2014 року заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин зі своєю матір'ю ОСОБА_3.

Заявлені вимоги, які були уточнені заявою від 12.02.2014 року, мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_5 померла мати заявника - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, яке видане Виконавчим комітетом Гресівської селищної ради м. Сімферополя Автономної Республіки Крим 18.11.2013 року. Після її смерті відкрилася спадщина на належну їй частку квартири АДРЕСА_1. Після смерті своєї матері, ОСОБА_1, як спадкоємець першої черги, у встановленому законом порядку звернувся до Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті матері йому було відмовлено, та надане роз'яснення стосовно необхідності підтвердження родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, звернувшись із відповідною заявою до суду. Через те, що документи, що підтверджують родинні зв'язки заявника та ОСОБА_3 мають помилки, а саме в свідоцтві про народження ОСОБА_1 серія НОМЕР_2, видане 28 липня 1960 року міськім ЗАГС міста Сімферополя, в графі «мати» її по батькові вказано російською мовою як «ОСОБА_3» замість ОСОБА_3», заявник позбавлений можливості документально підтвердити факт наявності родинних відносин між ним і ОСОБА_3, а тому змушений звернутися до суду із цією заявою.

В судове засідання заявник надав заяву про розгляд справи у його відсутність та наполягав на задоволенні заяви на підставі наданих суду доказів (а.с.55).

Представник заінтересованої особи - Другої Сімферопольської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, також надав суду заяву, в якій просив розглянути справу без їхньої участі та прийняти рішення у відповідності із законами України (а.с.53-54).

Вивчивши матеріали справи, дослідивши усі надані документи в оригіналах, суд вважає за необхідне задовольнити заяву з наступних підстав.

У сенсі статті 1 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Статтею 3 Кодексу зазначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин. Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Між тим, суд не вправі відмовляти в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильного запису в актах громадського стану.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3, виданого Міським бюро ЗАЦС м. Сімферополя, 27.10.1959 року був зареєстрований шлюб між (рос.) ОСОБА_4 та ОСОБА_3. Після реєстрації шлюбу дружині змінено прізвище на (рос.) ОСОБА_3 (а.с.9).

Згідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, яке видано Міським ЗАЦС м. Сімферополя 28.07.1960 року, (рос.) ОСОБА_4 та ОСОБА_3, є батьками ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Сімферополі (а.с.6,8).

На підставі свідоцтва про право власності на житло від 22.08.1994 року, квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, на праві спільної часткової власності у рівних долях належить (рос.) ОСОБА_4 та членам його сім'ї (рос.) ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_9 (а.с.14).

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 13.04.2006 року, спадкоємцем ? частки спадкового майна, що складає 1/8 частку квартири ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_6, є його син - ОСОБА_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1. Свідоцтво про право спадщини за законом на ? частку спадкового майна, що складає 1/8 частку квартири, видане дружині спадкодавця - ОСОБА_3 (а.с.15).

З наданих довідок №33.6-510, №57 та 341, які були видані ЖЕУ №5, вбачається, що (рос.) ОСОБА_3, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, є матір'ю (рос.) ОСОБА_1 (а.с.16-18).

ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3 померла, про що зроблено відповідний актовий запис № 80 (а.с.10).

Відповідно до витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_5, була зареєстрована спадкова справа у Другій сімферопольській державній нотаріальній конторі з аномером№644/2013 (а.с.12).

15.01.2014 року за вих. №58/02-17, заявнику було надано роз'яснення державним нотаріусом Другої сімферопольської державної нотаріальної контори Завгородним Є.В., з якого вбачається, що з наданих документів, не можливо встановити родинний зв'язок між спадкодавцем (ОСОБА_3) та спадкоємцем (ОСОБА_1), у зв'язку із різним написанням по-батькові спадкодавця (а.с.13).

З матеріалів справи вбачається і це встановлено під час розгляду справи, що факт родинних відносин між заявником ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем м. Сімферополя та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 підтверджується оригіналами документів, які надані заявником.

Крім того, вказані обставини підтверджуються письмовими поясненнями сусідів ОСОБА_12 та ОСОБА_13, які зазначили, що по АДРЕСА_1, вони мешкають понад сорок років. З січня 1963 року вони дружили з ОСОБА_3, в якої є єдина дитина - син - ОСОБА_1 (а.с.42-47).

Тому, проаналізувавши зазначені докази по справі в оригіналах, а саме: паспорт заявника, свідоцтво про народження ОСОБА_1, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть ОСОБА_3, довідки, свідоцтва та фотографії, виходячи з того, що діючим законодавством передбачений порядок встановлення родинних відносин, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець м. Сімферополя, є сином ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5.

На підставі положень Цивільного Процесуального закону (п.1 ч. 1 ст.256 ЦПК України), керуючись ст. ст.1, 3, 11, 60, 197, 209, 212, 213, 214, 215, 256, 259, 293 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець м. Сімферополя, є сином ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Залізничний районний суд м. Сімферополя АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація