ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 березня 2014 рокуСправа №801/2134/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі АР Крим
до Акціонерного товариства закритого типу "Чорноморський завод торгівельного устаткування"
про стягнення заборгованості в сумі 5043,01 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Акціонерного товариства закритого типу "Чорноморський завод торгівельного устаткування" про стягнення заборгованості в сумі 5043,01 грн.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України через наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з частиною 1 статті 93 ЦК України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Відповідно з абз. 7 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. № 755-IV (далі - Закон України № 755) місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).
З доданого до позовної заяви свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 446631 вбачається, що місцезнаходженням АТЗТ "Чорноморський завод торгівельного устаткування" є: 96400, АР Крим, смт. Чорноморське, Чорноморський район, вул. Фрунзе, буд. 1, у той час як згідно розрахункового документу відділення поштового зв'язку поштова кореспонденція була направлена на адресу ОСОБА_1 (засновника підприємства) - АДРЕСА_1, яка не є юридичною адресою відповідача. Крім того, до позовної заяви не додані докази відношення ОСОБА_1 до АТЗТ "Чорноморський завод торгівельного устаткування" та його адреси. Наведене, в свою чергу, свідчить про порушення позивачем вимог статті 106 КАС України під час звернення до суду з цим позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КАС України належним є доказ, який містить інформацію щодо предмета доказування.
Належні докази направлення позовної заяви з додатком на адресу відповідача позивачем не надані.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 03.04.2014 р.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 03.04.14 усунути вказані недоліки, а саме: надати належні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів за юридичною адресою.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/2134/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дудін С.О.