Судове рішення #35809640

Справа № 115/4851/13-ц

Провадження № 2/115/216/2014






РІШЕННЯ

Іменем України


"06" березня 2014 р. м. Саки



Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого, судді - Асанова Е.Н.,

при секретарі - Конюховій Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримтеплопостачання» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2013 року представник ТОВ «Кримтеплопостачання» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 та просив суд стягнути з відповідача 2380,20 грн. заборгованості за спожиту теплову енергію за період з 1 листопада 2012 року по 30 квітня 2013 року з вирішенням питання про розподіл судових витрат. Вимоги позову обґрунтовані заборгованістю за надану і спожиту теплову енергію. На підставі статей 525, 526, 530 ЦК України, Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 представник позивача просив позов задовольнити.

Представник позивача Медвідь Л.І. у судове засідання позов підтримала у повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на те, що відповідач не є споживачем теплової енергії, не перебуває з позивачем у договірних відносинах, оскільки самостійно відключив квартиру від мережі центрального опалювання, про що повідомив позивача.

Вислухавши відповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи позовної заяви та письмових заперечень на позов суд дійшов висновку про задоволення позову.

Судом встановлено, що відповідач є споживачем наданої Сакським підрозділом ТОВ «Кримтеплопостачання» теплової енергії, особовий рахунок НОМЕР_1, за період з 1 листопада 2012 року по 30 квітня 2013 року має заборгованість за спожиту теплову енергію в розмірі 2380,20 грн. (а.с.6-8).

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року.

Згідно з статтею 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний, крім іншого, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Так, відповідно до статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживача. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій. Аналогічні умови для вирішення спору між споживачем і виконавцем щодо надання неякісних комунальних послуг передбачені і пунктами 1, 19, 23, 24, 25 Типового Договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630.

Зазначених письмових доказів відповідачка суду не надала, тому суд заперечення проти вимог позову не приймає до уваги і вважає, що відповідач необґрунтовано припинила оплату послуг за спожиту теплову енергію.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином; одностороння відмова від зобов'язання не допускається.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4.(далі - Порядок). Вказаним порядком установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі централізованого опалення він повинен звернутися до міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі з відповідною письмовою заявою. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформляється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченні робіт складається акт про відключення від мережі централізованого опалення і подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Із пояснень представника відповідача випливає, що у квартира відповідача самовільно, без дотримання передбаченого законодавством порядку, була відключена від мереж центрального опалення та гарячого водозабезпечення, у той час коли ТОВ «Кримтеплопостачання» послуги з теплопостачання не припинило. Надані позивачем розрахунки беззаперечно доводять, що загальна вартість наданої позивачем і спожитої відповідачем теплової енергії складає 2380,20 грн. з 1 листопада 2012 року по 30 квітня 2013 року. Відповідач плату за ці послуги не вносить.

У зв'язку з тим, що відключення від мереж централізованого опалення у квартирі проведене без дотримання встановленого для цього порядку, а тому немає підстав для звільнення відповідача від оплати фактично наданих, але не використаних послуг.

Згідно з частиною 1 статті 257 частиною 4 статті 267 Цивільного кодексу України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

На підставі положень статті 88 Цивільного процесуального кодексу України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню 229,40 грн. судового збору, сплачених позивачем при зверненні до суду.

Враховуючі наведене, на підставі статей 525, 526 Цивільного кодексу України, України, статей 18,20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214 - 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШІВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримтеплопостачання» - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримтеплопостачання» заборгованість за період з 01 листопада 2012 року по 30 квітня 2013 року у розмірі 2380 гривень 20 копійок та 229 гривень 40 копійок судових витрат, а всього 2609 (дві тисячі шістсот дев'ять) гривень 60 копійок. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання через Сакський міськрайонний суд АРК апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя Е.Н.Асанов





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація