ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
14 березня 2014 рокуСправа № 801/2137/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Петренко В.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом
Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримські Зорі"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративнім позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримські Зорі" про стягнення штрафу у розмірі 2000,00 грн.
У поданому позові позивач також просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на те, що кошти на сплату судового збору Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим не виділяються.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Вказана стаття встановлює можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення статті спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності (стаття 10 Кодексу адміністративного судочинства України) всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Таким чином, за обґрунтованим клопотанням, вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд може звільнити позивача від сплати судового збору, зменшити його розмір, відстрочити або розстрочити його сплату.
У клопотанні сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та надати суду відповідні докази.
В обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору позивач надає довідку у якій зазначено що згідно тимчасового кошторису на 1 квартал 2014 року на судові збори грошові кошти не передбачені та копію тимчасового кошторису на 1 квартал 2014 року.
В даному випадку, вказана обставина не є поважною причиною для звільнення від сплати судового збору, оскільки відсутність асигнувань на сплату судового збору не свідчить про незадовільний майновий стан позивача, або інші поважні причини його матеріального становища, що можуть бути підставою для звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, суд вважає, що наведені у клопотанні підстави є недостатніми для його задоволення.
Керуючись ст. 88, 98, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим про звільнення від сплати судового збору за подання до суду адміністративного позову до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримські Зорі" про стягнення штрафу у розмірі 2000,00 грн. - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис В.В. Петренко