Судове рішення #35820746




17.03.2014 1 інстанція

Справа № 763/7675/13

2/763/937/14

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2014 року Гагарінський районний суд м. Севастополя в складі:

головуючого судді - Лугвіщик А.М.,

при секретарі - Драчук К.М.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Севастополі справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» в особі Південного комерційного макрорегіону ПАТ «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

ПАТ «Укрсоцбанк» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання відновлювальної кредитної лінії № 947/40-287В від 03.10.2008 року у розмірі 2 430,75 грн. та судовий збір у розмірі 229,40 грн., мотивуючи тим, що відповідач зобов'язання за вказаним договором належним чином не виконала.

Представник позивача надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позов підтримала, просила задовольнити, постановивши заочне рішення. Відповідач у судове засідання не з'явилася, причини неявки суду невідомі.

Згідно ч. 1 п. 2 ст. 169 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених ст. 157 ЦПК України, у разі першої неявки в судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнано поважними.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд вважає за можливе розглянути справу по суті та постановити заочне рішення відповідно до ст. 224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Як встановлено в судовому засіданні між відповідачем та Акціонерно-комерційним банком соціального розвитку «Укрсоцбанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» був укладений договір про надання відновлювальної кредитної лінії № 947/40-287В від 03.10.2008 року.

Згідно п. 1.1. Договору, Позичальнику у тимчасове користування на умовах повернення, строковості, платності та цільового характеру використання були надані грошові кошти для оплати страхових платежів за Договором страхування майна в межах максимального ліміту заборгованості до 1 169,33 гривень, зі сплатою 24,0% річних, з кінцевим терміном повернення заборгованості до 03.10.2023 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до п. 2.1. Договору кредиту, надання кредиту на цілі, визначені у договорі кредиту, проводиться шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок Страховика, зазначений в п.п. 1.2. Договору, в сумі страхового платежу (його частини), що підлягає сплаті Позичальником в строки та в порядку, передбаченому відповідним Договором страхування та п.п. 3.1.2. з позичкового рахунку.

Банк видав кредитні кошти Позичальнику, що підтверджується меморіальним ордером № 1 від 14.10.2009 року на суму 1 169,33 гривень. Банк свої зобов'язання, визначені у Договорі кредиту, виконав належним чином.

Проте, у порушення норм цивільного законодавства України та умов Договору кредиту, Позичальником зобов'язання по поверненню кредиту та сплаті процентів не виконуються.

Зважаючи на вимоги п. 4.1. Договору кредиту, у разі прострочення Позичальником строків сплати процентів, визначених п. 2.4. Договору кредиту, а також прострочення строків повернення кредиту, визначених п.п. 1.1.1, 1.1.3., 3.3.11, 2.5. Договору, Позичальник сплачує кредиторові пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення, але не більше, що діє у цей період.

У відповідності до п. 4.5. Договору кредиту, у разі невиконання (неналежного виконання) позичальником своїх обов'язків по сплаті кредиту та відсотків за кредитом, протягом більше, ніж 90 (Дев'яносто) календарних днів, строк користування кредитом вважається таким, що сплив, та, відповідно, позичальник зобов'язаний протягом одного робочого дня погасити кредит у повному обсязі, сплатити проценти за фактичний час використання кредиту та нараховані штрафні санкції (штраф, пеню).

Відповідно до п. 3.2.2.2. Договору, Кредитор має право вимагати дострокового виконання зобов'язань за Договором протягом 30 (тридцяти) календарних днів від дня отримання Позичальником письмової вимоги про повернення кредиту, сплати процентів, а також можливої неустойки (пені, штрафу).

У зв'язку з порушенням Позичальником умов Договору, Банком була направлена письмова вимога Банку, де Позичальнику пропонувалося в 30-денний строк з моменту отримання вимоги, погасити прострочену заборгованість перед Банком та нараховану пеню, а також, даною вимогою Позичальник був попереджений про наміри Банку щодо примусового стягнення заборгованості за Договором.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні бути виконані належним чином згідно вимогам договору та вимогам діючого законодавства.

Відповідно до ст. 1054, ч.2 ст. 1050 ЦК України наслідками порушення боржником зобов'язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

Згідно наданому розрахунку сума заборгованості станом на 09.10.2013 року складає 2 430,75 грн., з яких:

- Сума заборгованості за кредитом -1 169,33 гривень;

- Сума заборгованості за відсотками -1 135,02 гривень;

- Розмір пені за несвоєчасне повернення відсотків -126,40 гривень.

У суду немає сумнівів в наданому розрахунку по заборгованості. Відповідач заперечень по сумі заборгованості не надала. Таким чином, вказана сума підлягає стягненню.

Згідно ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 527 Цивільного кодексу України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно із ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ст. 611 ЦК України правовими наслідками порушення зобов'язання, які встановлюються договором або законом, є припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, сплата неустойки, а також відшкодування збитків.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 229,40 грн.

Загальна сума, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, складає - 2 660,15 грн.

На підставі наведеного та керуючись ст. 57, 68, 179, 213-218, 294-296 ЦПК України, ст. 525, 526, 549-552, 611, 612, 625, 629, 1048, 1050, 1054 ЦК України, суд

Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» заборгованість за договором про надання відновлювальної кредитної лінії № 947/40-287В від 03.10.2008 року у розмірі 2 430,75 грн., з яких:

- Сума заборгованості за кредитом -1 169,33 гривень;

- Сума заборгованості за відсотками -1 135,02 гривень;

- Розмір пені за несвоєчасне повернення відсотків -126,40 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» судові витрати судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 229,40 грн., а всього - 2 660,15 грн.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційний суд м. Севастополя через Гагарінський районний суд м. Севастополя протягом 10-ти днів з дня його проголошення. У разі постанови рішення у відсутність позивача, апеляційна скарга надається протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення складено власноручно в нарадчій кімнаті, в єдиному екземплярі.


Суддя Гагарінського районного суду

м. Севастополя А.М.Лугвіщик


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація