Справа № 115/63/14-ц
У Х В А Л А
щодо забезпечення доказів
"13" лютого 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд АР Крим у складі головуючого - судді Власенка А.П. при секретарі Новогребелець К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про забезпечення доказів за клопотанням представника позивача у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Ліснівської сільської ради Сакського району АР Крим, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, третя особа - ОСОБА_5, про визнання права власності в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Ліснівської сільської ради Сакського району АР Крим, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування.
Позов мотивований тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла сестра позивача - ОСОБА_6, після смерті якої залишилася спадщина, у тому числі ? частина будинку за адресою: АДРЕСА_1 Позивач просить суд визнати за нею право власності на зазначену частину будинку в порядку спадкування, оскільки нотаріусом було відмовлено в видачі свідоцтва про права на спадщину з підстав відсутності державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, щодо об'єкта нерухомого майна.
До судового засідання від представника позивача - ОСОБА_7 надійшло клопотання про витребування доказів шляхом витребування в Ліснівській сільській раді Сакського району АР Крим погосподарських книг за період з 1983 року по 2012 рік, в яких містяться відомості відносно жилого будинку АДРЕСА_1, оскільки самостійно позивач не має права отримати зазначені відомості та долучити її до матеріалів справи у якості доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином; від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за її відсутності та підтримання вимог клопотання; відповідачі в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомили, заяви про розгляд справи за їх відсутності до суду не надходило.
Згідно з положеннями частини 2 статті 197 цього Кодексу фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши доводи клопотання про забезпечення доказів, дослідивши матеріали справи в межах вирішуваного питання, суд вважає за необхідне заявлене клопотання задовольнити.
Відповідно до частин 1, 2 статті 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів; способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням.
Враховуючи, що заява ґрунтується на визнанні права власності на зазначену частину будинку за спадкоємцем, право власності на який не зареєстровано в установленому чинним законом порядку, а заявник не має можливості самостійно витребувати відомості про реєстрацію померлої ОСОБА_6 як господаря будинку, що є доказами у справі, суд вважає за необхідне витребувати запитувані заявником докази.
Відповідно до частин 4, 5 статті 137 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали; за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
На підставі наведеного, керуючись статтями 135, 137, 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача - ОСОБА_7 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати в Ліснівської сільської ради Сакського району АР Крим погосподарські книги з 1983 року по 2012 рік, в яких містяться відомості відносно жилого будинку за адресою: АДРЕСА_1, або належним чином завірені копії з цих погосподарських книг.
Зазначені докази мають бути надані суду в строк до 20 березня 2014 року.
Копії цієї ухвали направити до Ліснівської сільської ради Сакського району АР Крим - для виконання.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Суддя Власенко А. П.