Справа № 121/726/14-ц
2/121/941/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2014 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Цалко А.А., при секретарі Сьомченко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ялта цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачкою, зареєстрований 09 серпня 1996 року Відділом ЗАГС виконкому Ялтинської міської ради народних депутатів, за актовим записом № 331.
Вимоги мотивовані тим, що між ним та відповідачкою 09 серпня 1996 року був зареєстрований шлюб. Від спільного шлюбу вони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сумісне їх життя не склалося із відповідачкою з причин різності характерів, у зв'язку з чим між ними виникали сварки та конфлікти. З 01 січня 2013 року вони проживають окремо один від одного. Їх сім'я розпалася остаточно та на примирення він не згоден. За їх домовленістю після розірвання шлюбу син буде проживати з матір'ю. Майновий спір між ними відсутній.
Позивач надав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідачка також надала суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, проти розірвання шлюбу не заперечує.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами відповідно до положень ч.2 ст. 197 ЦПК України.
Дослідивши докази, які є у матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ч. 1 ст. 51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.
Відповідно до ч. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України (далі - СК України), шлюб припиняється у наслідку його розірвання.
Згідно ч. 3 ст. 109 СК України, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка та що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх особисті та майнові права, а також права їх дітей.
Судом встановлено, що 09 серпня 1996 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб Відділом ЗАГС виконкому Ялтинської міської ради народних депутатів за актовим записом № 331, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу (а.с.12).
Від спільного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони тривалий час не підтримують шлюбні відносини, спільного бюджету не мають, сумісного господарства не ведуть, не мають бажання зберегти сім'ю. Брак існує формально, та його збереження неможливе.
Крім того, шлюб це вільне волевиявлення чоловіка та жінки, у даному випадку підтримувати шлюб сторони бажання не мають.
Суд вважає, що подальше збереження шлюбу суперечитиме інтересам сторін, підстав для вживання заходів до примирення подружжя не має.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 6, 10, 60, 77, 212-215 ЦПК України, ч. 1 ст. 51 Конституції України, ст.ст. 104, 109, 112 СК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб, укладений між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 09 серпня 1996 року Відділом ЗАГС виконкому Ялтинської міської ради народних депутатів, за актовим записом № 331, - розірвати.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційному суду АРК через Ялтинський міський суд в порядки та строки, передбачені ст. ст. 294-296 ЦПК України.
СУДДЯ: