Судове рішення #3584870
Справа № 2 -1377 за 2008 рік

Справа № 2 -1377 за 2008 рік

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І  М  Е  Н  Е  М     У  К  Р  А  Ї  Н  И

 

11 грудня 2008 року                                                  Макарівський районний суд Київської області в складі  головуючого судді Устимчук М.Ю.,  при секретарі Нестерчук О.С., розглянувши у відкритому   судовому засіданні в залі суду смт.Макарова справу за позовом  ОСОБА_1  до Макарівської райдержадміністрації Київської області , Мотижинської сільської ради Макарівського району Київської області   про визнання права на земельну частку  (пай)  ,-

ВСТАНОВИВ:

         Позивач  звернувся до суду з вказаним позовом , посилаючись на те, що з 1984 року він пропрацював в колгоспі ім. Шевченка, що розташовувався у с.Мотижин Макарівського району Київської області, звідки у 2003 році був звільнений у зв'язку з його банкрутством, проте він все ще залишався членом вказаного господарства. У 1995 році колгосп ім. Шевченка було перейменовано в КПСП ім.Шевченка, а у березні 2000 р. колгосп КПСП ім. Шевченка реорганізовано в ПСП ім. Шевченка. У серпні 1995 року було прийнято Указ Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 8 серпня 1995 року №720/95  , яким  визначено порядок розпаювання земель та передачі її громадянам, що мають право на отримання земельних часток (паїв).У відповідності до п. 2 Указу № 720/95 право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського  підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю. На момент розпаювання земель ПСП ім.. Шевченка він був членом даного сільськогосподарського підприємства, проте з невідомих йому причин його було пропущено в списках осіб, які мають право на земельну частку (пай), що додається до державного акта на право колективної власності на землю,  що підтверджується довідкою Мотижинської сільської ради . Порядок виділення земельних часток (паїв) на місцевості регулюється Законом України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05.06.2003 року  .Відповідно ст. 1 даного Закону право на земельну частку (пай) мають право

...члени колективних сільськогосподарських  підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку, а також громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом.  Цією ж нормою передбачено, що земельні ділянки в натурі (на місцевості) виділяються із земель запасу чи резервного фонду в розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної місцевої ради. У разі відсутності на території відповідної місцевої ради необхідних площ земель запасу чи резервного фонду, земельна ділянка за їх згодою може бути виділена в натурі (на місцевості) меншого розміру або за рахунок земель запасу чи резервного фонду, розташованих на території іншої місцевої ради в межах області.Отже, на момент паювання земель ПСП ім.. Шевченка він був членом даного сільськогосподарського підприємства, а тому, у відповідності до п. 2 Указу Президента України № 720/95, має право на отримання на земельної частки (паю).  Він звернувся з відповідною заявою до Макарівської районної державної адміністрації про видачу дозволу на виготовлення сертифікату на право на земельну частку (пай) на своє ім'я  . Проте замість цього   отримав лист Макарівського районного відділу земельних ресурсів, яким йому було відмовлено у задоволенні заявлених вимог і рекомендовано звернутися до суду з метою врегулювання даного питання.             

                          У судовому засіданні  представник позивача ОСОБА_2   позовні вимоги підтримав, викладене у заяві підтвердив  повністю  та просив поновити строк позовної давності, як пропущений з поважної причини.

              Представник відповідача  Макарівської райдержадміністрації Київської області  Шкоденко  М.М.  позов визнав .

                        Відповідач - Мотижинська  сільська рада Макарівського району Київської області -  у судове засідання свого представника не направив , надіслав до суду заяву , в якій просив слухати справу у відсутності його представника , а  позов визнав повністю.

                    Приймаючи до уваги, що визнання  відповідачами позову не суперечить закону та не порушує чиї - небудь права та охоронювані законом інтереси, то суд вважає за можливе його прийняти виходячи з наступного.

                 Вислухавши   представника позивача,   дослідивши письмові матеріали справи, судом  встановлено, що  з 1984 року позивач пропрацював в колгоспі ім. Шевченка, що розташовувався у с.Мотижин Макарівського району Київської області, звідки у 2003 році був звільнений у зв'язку з його банкрутством, проте він все ще залишався членом вказаного господарства

(а.с.  8-9).

                 У 1995 році колгосп ім. Шевченка було перейменовано в КПСП ім.Шевченка, а у березні 2000 р. колгосп КПСП ім. Шевченка реорганізовано в ПСП ім. Шевченка. А згідно державного акту  серії КВ №000016 зареєстрованого 15 листопада 1995 року  було  передано у колективну власність бувшого КСП «ім..Шевченка» земель колективної власності загальною площею 2465,1 га. 

                         Відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 року за № 720/95 „Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, кооперативу, акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного     підприємства,     кооперативу, товариства, відповідно до  Державного акту на право колективної власності на землю. Отже , на момент розпаювання земель  (1995р.) колективного сільськогосподарського підприємства  ПСП ім. Шевченка, позивач був його членом та мав право на отримання  земельної частки (паю), та  помилково не був включений у список , що додається до Державного акту на право колективної власності на землю(а.с.10,11).

           

                         Приймаючи до уваги вищевикладене та    керуючись     ст.ст. 386,392  ЦК     України,   ст. ст. 10,11,60,88,174, 212, 223 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

                    Поновити ОСОБА_1 строк позовної давності звернення до суду.

                 Визнання відповідачем позову прийняти, а позовні вимоги ОСОБА_1  до Макарівської райдержадміністрації Київської області , Мотижинської сільської ради Макарівського району Київської області   про визнання права на земельну частку  (пай)  задовольнити .

                       Визнати за ОСОБА_1 право на  земельну частку (пай).

                       Зобов'язати Макарівську районну державну адміністрацію Київської області  виділити ОСОБА_1 земельну частку (пай)  на місцевості на території  Мотижинської сільської ради Макарівського району Київської області  або за рахунок  земель запасу  чи резервного фонду, розташованих на території іншої сільської ради в межах Макарівського району та видати відповідний  державний акт на право  власності на землю. 

              Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

               Заява про апеляційне оскарження подається до апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом 10 днів з часу його проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подачі заяви.

              Рішення набирає чинності відповідно до ст. 223 ЦПК України

 

        Суддя                                                М.Ю.Устимчук

 

 

 

 

Справа № 2 -1000 за 2008 рік

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І  М  Е  Н  Е  М     У  К  Р  А  Ї  Н  И

 

21 жовтня 2008 року                                                 Макарівський районний суд Київської області в складі  головуючого судді Устимчук М.Ю.,  при секретарі Нестерчук О.С., розглянувши у відкритому   судовому засіданні в залі суду смт.Макарова справу за позовом  ОСОБА_3  до Макарівської райдержадміністрації Київської області , Бишівської сільської ради Макарівського району Київської області та КСП «Бишів» про визнання права на земельну частку  (пай)  ,-

 

ВСТАНОВИВ:

 

                         Позивач  звернувся до суду з вказаним позовом , посилаючись на те, що в  1982 році    він був прийнятий в члени радгоспу ім. Ілліча с. Бишів Макарівського району Київської області на посаду тракториста. 01.11.1995 року у зв'язку з реорганізацією радгоспу,   був звільнений з роботи за п.5 ст. 36 КЗпП України (по переводу) та прийнятий на роботу в колективне сільськогосподарське підприємство „Бишів", в якому працював до 25.02.1998 року.  21.11.1995 року загальними зборами уповноважених членів радгоспу „Бишівський" було прийнято рішення про розпаювання майнових та земельних фондів колгоспу та реорганізацію радгоспу „Бишівський" в колективне сільськогосподарське підприємство „ Бишів" ( протокол № 1).  Відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 року за № 720/95 „Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, кооперативу, акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного     підприємства,     кооперативу, товариства, відповідно до  Державного акту на право колективної власності на землю.   Рішеннями загальних зборів КСП „ Бишів" від 27.02.1996 року (протокол № 1), від 27.12.1996 року ( протокол № 2), приймалося рішення про паювання земель, які знаходяться у колективній власності КСП, визначення розміру земельного паю(частки) та уточнення списку його членів, в тому числі пенсіонерів, які раніше працювали і залишаються членами КСП, що додавався до державного акту на право колективної власності на землю.  Проте, згідно повідомлення архівного відділу Макарівської районної державної адміністрації Київської області в протоколах загальних зборів радгоспу "Бишівський", КСП „Бишів" с. Бишів Макарівського району Київської області не виявлено рішень про затвердження основного та додаткових списків осіб, які мали право на земельну частку (пай). Отже, незважаючи на те, що на час отримання КСП „ Бишів" с.Бишів Макарівського району Київської області державного акту на право колективної власності на землю та на час проведення в господарстві розпаювання (станом на 01.03.1996 року) (затвердження основного списку) він  був членом КСП „Бишів", його не було включено до числа осіб, які мають право на земельну частку (пай) . Тому, з метою захисту свого порушеного права на отримання земельної частки (паю) та відновлення справедливості   вимушений звернутися до суду.

              У судовому засіданні  позивач  ОСОБА_3   позовні вимоги підтримав, викладене у заяві підтвердив  повністю.

              Представник відповідача  Макарівської райдержадміністрації Київської області  Дядюра А.В.  позов визнала .

                        Відповідач - Бишівська  сільська рада Макарівського району Київської області -  у судове засідання свого представника не направив , надіслав до суду заяву , в якій просив слухати справу у відсутності його представника , а  позов визнав повністю.

 

-2-

 

                        Представник КСП «Бишів» в судове засідання не прибув.

                    Приймаючи до уваги, що визнання  відповідачами позову не суперечить закону та не порушує чиї - небудь права та охоронювані законом інтереси, то суд вважає за можливе його прийняти виходячи з наступного.

                 Вислухавши   позивачаОСОБА_3  дослідивши письмові матеріали справи, судом  встановлено, що у 1982 році    позивач був прийнятий в члени радгоспу ім. Ілліча с. Бишів Макарівського району Київської області на посаду тракториста. 01.11.1995 року у зв'язку з реорганізацією радгоспу,   був звільнений з роботи за п.5 ст. 36 КЗпП України   та прийнятий на роботу в колективне сільськогосподарське підприємство „Бишів", в якому працював до 25.02.1998 року , що підтверджується записами в трудовій книжці

(а.с.  8-9)

 

                 21.11.1995 року загальними зборами уповноважених членів радгоспу „Бишівський" було прийнято рішення про розпаювання майнових та земельних фондів колгоспу та реорганізацію радгоспу „Бишівський" в колективне сільськогосподарське підприємство „ Бишів"

(а.с.10-12).

 

                       Згідно державного акту серії КВ № 0000036 , зареєстрованого 07 лютого 1997 року було передано у колективну  власність  КСП «Бишів»  земель колективної власності загальною площею 2129,7 га

          (а.с.16).

 

                         Відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 року за № 720/95 „Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, кооперативу, акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного     підприємства,     кооперативу, товариства, відповідно до  Державного акту на право колективної власності на землю. Отже , на момент розпаювання земель  (1997р.) колективного сільськогосподарського підприємства  „Бишів", позивач був його членом та мав право на отримання  земельної частки (паю), та  включений у список , що додається до Державного акту на право колективної власності на землю.

            

                         Приймаючи до уваги вищевикладене та    керуючись     ст.ст. 386,392  ЦК     України,   ст. ст. 10,11,60,88,174, 212, 223 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

                 Визнання відповідачем позову прийняти, а позовні вимоги ОСОБА_3  задовольнити .

                      Визнати за ОСОБА_3  право на  земельну частку (пай).

                       Зобов'язати Макарівську районну державну адміністрацію Київської області  виділити ОСОБА_3 земельну частку (пай)  на місцевості в межах  Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області . 

              Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

 

            Заява про апеляційне оскарження подається до апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом 10 днів з часу його проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подачі заяви.

              Рішення набирає чинності відповідно до ст. 223 ЦПК України

 

        Суддя                                                М.Ю.Устимчук

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація