Справа № 1-177 2008 року
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2008 року Макарівський районний суд Київської області в складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Нестерчук О.С., з участю прокурора Шабанова Є.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів справу за звинуваченням :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Київ , українки, громадянки України , з середньою освітою , розлученої , миючої на утриманні двох неповнолітніх дітей 2004 та 2006 року народження , непрацюючої жительки АДРЕСА_1, невійськовозобов”язаної , раніше не судимої , -
- у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України ,-
В С Т А Н О В И В :
В серпні 2008 року, точної дати та часу слідством не встановлено, підсудна ОСОБА_1 пішла на поле, що розташоване за смт Макарів Київської області в напрямку с. Гавронщина Макарівського району Київської області, де зірвала 23 рослини дикоростучого маку снотворного, чим вчинила придбання наркотичних засобів, після чого принесла вказані рослини до себе додому, за адресою АДРЕСА_1.
Принісши рослини маку до себе додому , підсудна ОСОБА_1 склала його на горищі сараю та зберігала рослини маку доки останні не висохли. Коли рослини маку висохли, ОСОБА_1 забрала їх з горища сараю та занесла їх до кухонної кімнати будинку з метою виготовлення екстракційного опію для власного вживання без мети збуту. Для цього підсудна ОСОБА_1 відокремила макові головки від стебел та подрібнила їх за допомогою м'ясорубки. Подрібнені макові голівки вона склала до панчохи, помістила в металеву миску з розчинником в середині та поставила на газову плиту варитись.
Приблизно через 20-ть хвилин після цього підсудна ОСОБА_1 хотіла відбити з відвареного подрібненого маку екстракційний опій, але в цей момент до вхідних дверей будинку хтось постукав, подивившись у вікно ОСОБА_1 побачила на вулиці працівників міліції, та злякавшись вилила отриману від пере варення макових голівок речовину в раковину, після чого впустила до будинку працівників міліції.
02 вересня 2008 року, близько 12-ої години, під час профілактичного відпрацювання АДРЕСА_1, працівниками міліції при огляді господарства підсудної ОСОБА_1, було виявлено та вилучено 23 сухих стебла коричневого кольору з листям та корінням, схожих на стебла маку, подрібнену речовину рослинного походження коричневого кольору з запахом органічних розчинників, яка містилася в панчосі, два медичних шприца ємністю 10 мл та 2.5мл, фрагменти вати з нашаруванням речовини коричневого кольору, пошкоджену головку маку коричневого кольору та емальовану миску на внутрішній поверхні якої було виявлено суху речовину коричневого кольору.
Згідно висновку експерта №1347\Х від 17.09.2008 року слідує, що: фрагменти рослин зі стеблом, корінням та листям є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломою (висушеною) . Маса макової соломи (висушеної) становить -700 грам.
На внутрішній поверхні емальованої миски виявлено екстракційний опій, який є особливо небезпечним наркотичним засобом -концентратом з макової соломи. Визначена маса наркотичного засобу (опію екстракційного) в змиві з внутрішньої поверхні емальованої миски в перерахунку на суху речовину становить 0,2259 грам.
Подрібнена речовина рослинного походження коричневого кольору з запахом органічних розчинників, яка містилася в панчосі - є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломою (не висушеною). Макова солома оброблялась органічними розчинниками. Маса подрібненої речовини рослинного походження в сухому стані становить - 56,25 грам.
На внутрішній поверхні двох медичних шприців одноразового використання ємністю 10 мл та ємністю 2,5мл та на фрагментах вати з нашаруванням речовини коричневого кольору було виявлено слідові кількості екстракційного опію. Який є особливо небезпечним наркотичним засобом - концентратом з макової соломи.
Пошкоджена головка маку коричневого кольору є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломою (висушеною). Маса макової соломи (висушеної) становить - 0,3 грами.
У судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнала повністю, щиро розкаялась , підтвердила викладене в обвинувальному висновку, а тому суд вважає її вину доведеною.
Таким чином, суд вважає достовірно встановлено, що підсудна ОСОБА_1 вчинила незаконне придбання, зберігання та виготовлення наркотичних засобів , без мети збуту , тобто скоїла злочин, передбачений ст. 309 ч.1 КК України.
Призначаючи підсудній покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, обставини його вчинення та особу підсудної.
Обставин, що обтяжували б покарання підсудній ОСОБА_1 суд не знаходить.
Обставиною, що пом”якшує покарання підсудній є щире каяття.
При призначенні підсудній ОСОБА_1 покарання суд також бере до уваги, те що підсудна до кримінальної відповідальності притягується вперше, по місцю проживання характеризується посередньо , має на утриманні двох малолітніх дітей 2004 та 2006 року народження.
За викладених обставин, суд приходить до висновку, що покарання підсудній має бути призначено в межах санкції ст. 309 ч.1 КК України у вигляді обмеження волі .
Однак, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудної ОСОБА_1 можливе без ізоляції її від суспільства і до неї необхідно застосувати вимоги ст.ст. 75, 76 КК України, звільнивши її від покарання з випробуванням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323-324 КПК України, суд ,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати за винну у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України та покарання призначити у вигляді два роки обмеження волі .
Відповідно до вимог ст. 75 КК України засуджену Шелкову С.В. від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням, встановивши їй іспитовий строк тривалістю один рік шість місяців .
Покласти на засуджену обов”язки передбачені ст. 76 КК України, а саме :
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з”являтись у ці органи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання .
Після набрання вироком чинності речові докази по справі, а саме :
рослини маку , - знищити ;
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області , код 25574713, р.р. 35222002000460, банк УДК у Київській області, МФО 821018 , код 25574713 на відшкодування витрат пов”язаних з проведенням судово-хімічної експертизи 464 гривень 52 коп.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб з часу його проголошення.
Суддя М.Ю. Устимчук